Sisukord
Autosport
Tänane leht
03.11.2017
Eesti Kurikuulus Odessa-Mama ei näi väsivat (7) Lõuna-Eesti Postimees otsib lõunaeestlaste vahel ühisosa ID-kaartide sertifikaatide sulgemise aeg on veel teadmata Pärnamäe kalmistul mälestati omasteta lahkunuid Roheliste parteide hookuspookus Uus volikogu valis endale juhid Majandus Tesla raha põleb Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid (4) Välismaa Ajalooline pelgus pärsib Läti arengut Puigdemont külvab pingeid Belgia valitsuses (1) Katalaani eksministrid saadeti kohtust trellide taha (1) Arvamus Analüüs Tallinna volikogust: me ei valinud ju neid?! (25) Ahto Lobjakas: Izmailova & Co kui korruptsiooni viigileht (20) Juhtkiri: Tallinna Keskerakonna ja kaasamise abilinnapea (11) Henrik Roonemaa: kõik saab varsti korda (9) Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati Margus Mets: Lõuna-Eesti Postimees Peeter Espak: vasakintellektualismi diktaat on määratud taanduma (13) Kultuur Filmimaagia seletamine tavalisele inimesele Kultuuri lühid Sport Eesti võidusõitja kihutab 34 miljoni hiinlase ees Otepää MK-etapil tehakse talispordiajalugu Tallinn Uus volikogu valis endale juhid Tartu Täistuubitud bussid vihastavad reisijaid, linnal kiiret lahendust pole (3) Marjustini maandumine. Viiendale noorusele järgneb mahalaadimine (6) Alamõõdulise kala püüdja peab riigile maksma 100 000 eurot (1) Tartust lendajad tahaksid otse ka Stockholmi, Riiga ja Kopenhaagenisse (1) Teadlaste armee kergitas Tartu muumiatelt saladuseloori Beebi Kristjan sai kingiks heliseva võlukepikese Kunstnik improviseerib linna kaardiga Jooksumaraton viib ööpimeduses seiklema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti võidusõitja kihutab 34 miljoni hiinlase ees

3 min lugemist
Martin Rump fännide keskel. FOTO: Erakogu

​Walesi ralli 14. kiiruskatse. Cholmondeley lossi juurde on kogunenud 10 000 inimest, kes tahavad enne publikukatsele minekut oma silmaga näha ning hea õnne korral ka autogrammi küsida oma lemmikrallisõitjatelt. Nende seas on ka Manchesteri ülikoolis õppiv ringrajasõitja Martin Rump. Kuigi võiks arvata, et autosportlased käivad omavahel tihti läbi, sõnab 2013. aastal Eesti parimaks ringrajasõitjaks valitud Rump, et on vaid korra Ott Tänakuga kohtunud. «Tahaks Otti tervitada!» õhkab ta raja ääres.

Tellijale Tellijale

Veel kaks aastat tagasi oli 21-aastane Rump väga lähedal karjääri lõpetamisele, sest vajalikke vahendeid vormelipiloodina jätkamiseks oli raske leida. Päästev õlekõrs saabus Aasiast, kui talle pakuti koostööd Hongkongi meeskonnaga KC Motorgroup (KCMG).

Nõnda on eestlane paar aastat iga kuu mitu korda Manchesterist Hiina eri paika reisinud, et end Aasia vormeli- ja kereautode sarjades proovile panna. 2015. aastal võitis ta Hiina F-Mastersi vormelisarja, tänavu jagas ta oma aega kolme kereautode sarja – Audi R8 LMS, Blancpain GT Asia ja Hiina GT – tiimide ja masinate vahel, kogudes mitmeid võite. Hinges tahaks eestlane ühel hetkel siiski Euroopasse naasta, kuid adub, et põhja tasub veel laduda.

02.11.2017 04.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto