Sisukord
Kultuur
Postimees
03.11.2017
Eesti Kurikuulus Odessa-Mama ei näi väsivat (7) Lõuna-Eesti Postimees otsib lõunaeestlaste vahel ühisosa ID-kaartide sertifikaatide sulgemise aeg on veel teadmata Pärnamäe kalmistul mälestati omasteta lahkunuid Roheliste parteide hookuspookus Uus volikogu valis endale juhid Majandus Tesla raha põleb Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid (4) Välismaa Ajalooline pelgus pärsib Läti arengut Puigdemont külvab pingeid Belgia valitsuses (1) Katalaani eksministrid saadeti kohtust trellide taha (1) Arvamus Analüüs Tallinna volikogust: me ei valinud ju neid?! (25) Ahto Lobjakas: Izmailova & Co kui korruptsiooni viigileht (21) Juhtkiri: Tallinna Keskerakonna ja kaasamise abilinnapea (12) Henrik Roonemaa: kõik saab varsti korda (9) Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati Margus Mets: Lõuna-Eesti Postimees Peeter Espak: vasakintellektualismi diktaat on määratud taanduma (13) Kultuur Filmimaagia seletamine tavalisele inimesele Kultuuri lühid Sport Eesti võidusõitja kihutab 34 miljoni hiinlase ees Otepää MK-etapil tehakse talispordiajalugu Tallinn Uus volikogu valis endale juhid Tartu Täistuubitud bussid vihastavad reisijaid, linnal kiiret lahendust pole (3) Marjustini maandumine. Viiendale noorusele järgneb mahalaadimine (6) Alamõõdulise kala püüdja peab riigile maksma 100 000 eurot (1) Tartust lendajad tahaksid otse ka Stockholmi, Riiga ja Kopenhaagenisse (1) Teadlaste armee kergitas Tartu muumiatelt saladuseloori Beebi Kristjan sai kingiks heliseva võlukepikese Kunstnik improviseerib linna kaardiga Jooksumaraton viib ööpimeduses seiklema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühid

2 min lugemist
Henrik Kalmet. FOTO: JAANUS LENSMENT/PM/SCANPIX BALTICS

200 originaalillustratsiooni 74 autorilt on näitusel Tallinna illustratsioonitriennaalil «Pildi jõud» Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis.

Henrik Kalmetit näeb taas laval

Tartu Uue Teatri ja Von Krahli Teatri ühislavastus «BB ilmub öösel» etendub alates 15. novembrist rongis, perroonil ja Tapa raudteejaamas. Ivar Põllu ja Mart Kolditsa ühislavastuses mängivad Henrik Kalmet (pildil), Robert Annus, Maarja Jakobson, Kristel Leesmend, Maarja Mitt ja Tõnis Niinemets.

Vabariigi 100. sünnipäeva raames toimuv Eesti teatrite ühisprojekt «Sajandi lugu» viib novembris publiku Teise maailmasõja ja suurte reetmiste kümnendisse. Mati Undi romaanil «Brecht ilmub öösel» ja dokumentaalmaterjalidel põhinev lavastus ei püsi ühes saalis, vaid toob Tartu ja Tallinna publiku rongiga kokku Tapale, mis tähtsa raudteesõlme ja suure sõjaväeosana sümboliseeris nõukogude ajal tihti ka okupatsioonivõimu Eestis.

Väljumisel Tallinnast on etenduse alguspunkt Balti jaam ja väljumisel Tartust Tartu rongijaam. Pärast etendust toovad Elroni rongid publiku ka kodulinna tagasi.

Tulekul on hea energiaga džässfestival

Rahvusvahelise džäss- ja rütmimuusika festivali IDeeJazz eesmärk on asetada Tartu ja Narva maailma džässkultuuri kaardile, tuues mõlema linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide džässivaldkonna parimad esindajad. 8.–11. novembrini toimuva festivali lavadel toimub sel aastal 17 kontserti ja esinejaid on üheksast riigist.

IDeeJazz 2017 esinejate hulgas on auväärse karjääriga ja sügavalt kirglik poola laulja ja kultuuri saadik Anna Maria Jopek oma uue trioga; fenomenaalse hääleulatusega maailmaklassi talent, žanrite piire ignoreeriv laulja ja trombonist Aubrey Logan USAst; ühtaegu jõuline ja tundlik Sahara kõrbest pärit Maroko lauljatar Oum; rahvusvaheliselt tunnustatud meisterlik trompetist ja pianist Sebastian Studnitzky oma kvartetiga Saksamaalt, rikkalikult auhinnatud Taani kitarrist ja helilooja ning ECM artist Jakob Bro; meie enda eesti legend ja geniaalne laululooja Vaiko Eplik koos värske trioga Triller, kuhu kuuluvad veel virtuoossed kitarristid Ain Agan ja Andre Maaker; 12-liikmeline mini-big-bänd New Rotterdam Jazz Orchestra Hollandist ja üle poole sajandi Venemaa džässkitarri lipulaev olnud Aleksei Kuznetsov.

Spetsiaalselt festivali jaoks sünnib projekt «Rõõmu rada» – Raun Juurikas on kokku kogunud eesti muusikakultuuri päikeselist poolt esindavad laulud, mida esitab Liisi Koikson. IDeeJazzi peakorraldaja on Oleg Pissarenko.

Rakveres on konverents

Reedel ja laupäeval toimub Rakveres Eesti Kultuuri Koja igasügisene konverents, mis sel aastal kannab pealkirja «Kultuur ja keskkond». Esimesel päeval keskendutakse inimese ja looduse, teisel päeval inimese ja inimese ehk vaimse keskkonna tuli- ja valupunktidele. Konverentsiga soovitakse heita valgust inimese ja tema keskkonna suhetele ning nende kujunemisele igaühe otsuste ja valikute kaudu. 3. novembril kuulutatakse Rakvere teatri saalis pidulikult välja Eesti Kultuuri Koja auhinna Kultuuri Tegu saaja. Nominentideks on loomeinimeste avalik ühispöördumine «222 kiri»; Setomaa kolmekordne ülemsootska Aarne Leima ja tema kultuuriprojekt «Setomaa külad»; Elamustuur Laste Vabariik (esitaja: Eesti Kultuurikorraldajate Liit); Mahe-Eesti arenguidee ja riigi mahekäsitluse kontseptsioon «Eesti – arukas ja mahekultuurne riik»; Konrad Mäe elulooraamat.

Seotud lood
    02.11.2017 04.11.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto