Sisukord
Sport
Tänane leht
03.11.2017
Eesti Kurikuulus Odessa-Mama ei näi väsivat (7) Lõuna-Eesti Postimees otsib lõunaeestlaste vahel ühisosa ID-kaartide sertifikaatide sulgemise aeg on veel teadmata Pärnamäe kalmistul mälestati omasteta lahkunuid Roheliste parteide hookuspookus Uus volikogu valis endale juhid Majandus Tesla raha põleb Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid (4) Välismaa Ajalooline pelgus pärsib Läti arengut Puigdemont külvab pingeid Belgia valitsuses (1) Katalaani eksministrid saadeti kohtust trellide taha (1) Arvamus Analüüs Tallinna volikogust: me ei valinud ju neid?! (25) Ahto Lobjakas: Izmailova & Co kui korruptsiooni viigileht (20) Juhtkiri: Tallinna Keskerakonna ja kaasamise abilinnapea (11) Henrik Roonemaa: kõik saab varsti korda (9) Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati Margus Mets: Lõuna-Eesti Postimees Peeter Espak: vasakintellektualismi diktaat on määratud taanduma (13) Kultuur Filmimaagia seletamine tavalisele inimesele Kultuuri lühid Sport Eesti võidusõitja kihutab 34 miljoni hiinlase ees Otepää MK-etapil tehakse talispordiajalugu Tallinn Uus volikogu valis endale juhid Tartu Täistuubitud bussid vihastavad reisijaid, linnal kiiret lahendust pole (3) Marjustini maandumine. Viiendale noorusele järgneb mahalaadimine (6) Alamõõdulise kala püüdja peab riigile maksma 100 000 eurot (1) Tartust lendajad tahaksid otse ka Stockholmi, Riiga ja Kopenhaagenisse (1) Teadlaste armee kergitas Tartu muumiatelt saladuseloori Beebi Kristjan sai kingiks heliseva võlukepikese Kunstnik improviseerib linna kaardiga Jooksumaraton viib ööpimeduses seiklema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jooksumaraton viib ööpimeduses seiklema

2 min lugemist
Eelmisel aastal võttis esimesest ööjooksumaratonist Käärikul osa 175 inimest. FOTO: Erakogu

Kui mõni päev tagasi oli Otepääl Käärikul Kekkose rajal veel lund, siis tänaseks on lumi muutunud veeks ja muld poriks. Rajaolud on seal täpselt sellised, nagu teise ööjooksumaratoni korraldajad lootsid, ehk mudased ja rasked. 

Kui eelmisel aastal sai rada läbida ka suuskadega, siis homme on Kekkose rada ainult jooksjate ja kõndijate päralt, kes saavad valida võistlemiseks 14, 28 või 42 kilomeetri pikkuse distantsi ehk maratoni. Neil, kes valivad kõige pikema raja, tuleb joosta kolm ringi ja silmitsi seista umbes 850 tõusumeetriga. Start antakse kell 17. 

Positiivne tagasiside

Laupäevase mõõduvõtu teeb tavalisest jooksuvõistlusest erilisemaks see, et võistlejatel on kaasas pea- või taskulambid. 

Ööpimeduses aitavad võistlejatel õigel teekonnal püsida nelisada rajal paiknevat posti, mis on helkurribaga tähistatud. Lisaks on rajal kilomeetripostid. 

Võistluse ühe korraldaja Andres Lauri sõnul otsustas MTÜ Suusahullud ürituse teist korda ette võtta, sest eelmisel aastal sai ööjooksumaraton osavõtnutelt väga palju positiivset tagasisidet. Mullu oli samal ajal külm ja lumi maas. Laur meenutas, et temperatuur langes võistluse ajal kaheksa kraadi.

Kõige kiiremini läbiti mullu maraton ajaga 3.18.55. Laur ütles, et tavalisest ekstreemsemates oludes jooksnud inimesed tõid toona välja, et energiat kulus raja läbimiseks 30–40 protsenti rohkem kui asfaldil maratoni joostes. 

Praeguseks on end võistlusele kirja pannud 175 inimest, kellest suurem osa suundub 14 kilomeetri pikkusele distantsile, paarkümmend jooksjat on registreerinud end maratonile. 

Sügisene aeg on märg, mistõttu soovitab Laur neil, kes läbivad rohkem kui ühe ringi, kaasa võtta teine paar spordiriideid. Toituda tuleks aga harjumuspäraselt ja rajal olles tuleks jooksjatel toitlustuspunktidest energia saamiseks kaasa haarata banaani, leiba ja kurki ning juua piisavalt vett.   

Mobiil kaasa

Teekonnale tuleb kaasa võtta mobiiltelefon, et korraldajad saaksid vajaduse korral võistlejaga ühendust võtta, kui ta on liiga kauaks rajale jäänud. Eelmisel aastal läks üks inimene teel kaduma, kuid hiljem õnneks ilmus ise välja. 

«Tuli välja, et ta läks varem sauna, kui jõudis teise ringi ära lõpetada. Saunalavalt leidsime ta pärast üles,» meenutas Laur. 

Ööjooksumaratonile saavad kõik veel kohapeal registreeruda. Värskes õhus aega veetma ootavad korraldajad kõiki kõndijaid ja jooksjaid, kes tunnevad rõõmu metsas ja vabas õhus liikumisest. Kaasa võib võtta ka neljajalgse sõbra. 

Spordisõbrad jooksevad, number rinnal, ja finišis saab igaüks kirja tulemuse ning kaela medali. 

Korraldaja ütles, et rekordeid püstitama on oodatud kõik, kuid eelmise aasta näitel julgeb ta öelda, et enamik osalejaid tuleb rada läbima ning nautima seda, mida on öisel Kekkose rajal pakkuda. 

Seotud lood
02.11.2017 04.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto