Sisukord
Uudised
Tänane leht
03.11.2017
Eesti Kurikuulus Odessa-Mama ei näi väsivat (7) Lõuna-Eesti Postimees otsib lõunaeestlaste vahel ühisosa ID-kaartide sertifikaatide sulgemise aeg on veel teadmata Pärnamäe kalmistul mälestati omasteta lahkunuid Roheliste parteide hookuspookus Uus volikogu valis endale juhid Majandus Tesla raha põleb Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid (4) Välismaa Ajalooline pelgus pärsib Läti arengut Puigdemont külvab pingeid Belgia valitsuses (1) Katalaani eksministrid saadeti kohtust trellide taha (1) Arvamus Analüüs Tallinna volikogust: me ei valinud ju neid?! (25) Ahto Lobjakas: Izmailova & Co kui korruptsiooni viigileht (20) Juhtkiri: Tallinna Keskerakonna ja kaasamise abilinnapea (11) Henrik Roonemaa: kõik saab varsti korda (9) Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati Margus Mets: Lõuna-Eesti Postimees Peeter Espak: vasakintellektualismi diktaat on määratud taanduma (13) Kultuur Filmimaagia seletamine tavalisele inimesele Kultuuri lühid Sport Eesti võidusõitja kihutab 34 miljoni hiinlase ees Otepää MK-etapil tehakse talispordiajalugu Tallinn Uus volikogu valis endale juhid Tartu Täistuubitud bussid vihastavad reisijaid, linnal kiiret lahendust pole (3) Marjustini maandumine. Viiendale noorusele järgneb mahalaadimine (6) Alamõõdulise kala püüdja peab riigile maksma 100 000 eurot (1) Tartust lendajad tahaksid otse ka Stockholmi, Riiga ja Kopenhaagenisse (1) Teadlaste armee kergitas Tartu muumiatelt saladuseloori Beebi Kristjan sai kingiks heliseva võlukepikese Kunstnik improviseerib linna kaardiga Jooksumaraton viib ööpimeduses seiklema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Beebi Kristjan sai kingiks heliseva võlukepikese

2 min lugemist
51 sentimeetri pikkune Kristjan koos oma mänguasja, 17-sentimeetrise võlukepikesega. FOTO: Sille Annuk

Tekstiilist mänguasjade tootja Karloova tähistas eile oma esimese tegevusaasta täitumist viisil, et kinkis Tartu ülikooli kliinikumis ilmavalgust näinud beebidele heliseva võlukepi.

Ühe Karloova mänguasja sai tumedapäine Kristjan, kes magas perepalatis oma ilmaletulekujärgset väsimust välja, ema Kerli Sosnitski ja isa Anton Gromov õnnelikena kõrval.

Roosad ja sinised

Poiss oli sündides 3488 grammi raske ja 51 sentimeetrit pikk ning kingituseks saadud võlukepp, mille ema ta kõrvale hälli asetas, võib ennustada ilmselt seda, et see väikemees võtab elus ette terve hulga niisuguseid tegusid, mis maailma paremaks muudavad.

Küsimuse peale, kas võlukepike on Kristjani päris esimene mänguasi, vastasid vanemad, et peaaegu esimene, ning tänasid väga.

Täpselt aasta eest koos disainer Kaili Kase ja füsioterapeut Maarja Sädega Tartus oma ettevõtte loonud Katri Voika oli pakkinud eile kinkekarpidesse aga kümme roosa tähekesega ja kümme siniste värvidega kõrinat ehk võlukeppi lootuses, et nendest selleks üheks päevaks kindlasti piisab.

Kingituse võttis vastu naistekliiniku ämmaemand Aira Aleksejeva, kes märkis, et alles 30. oktoobril oli neil üks erakordselt lasterohke päev, mil ööpäeva jooksul nägi ilmavalgust 16 beebit. 

Eile lõunaks oli sündinud kolm last ja oodati järgmisi.

Võlukepikesed on pärit Karloova mänguasjade kollektsioonist «Väike prints ja väike printsess» ning füsioterapeut Maarja Säde on toote soovituskirjas öelnud, et võlukepi peenike vars muudab mänguasja kergelt haaratavaks, ergutab lapse peenmotoorikat ning ta silmade ja käte koordinatsiooni. Mänguasja kõlisev heli aitab kaasa kuulmise arengule ning lelu kergus ja pehmus ei lase lapsel sellega endale liiga teha.

Kvaliteetsed ja ohutud

Karloova mänguasjade kohta võib öelda veel seda, et need on Eestis toodetud ja vaid ökoloogilisest riidest valmistatud tegelustekid ja -rätid, hälli kohale riputatavad lelud, padjad ja padjakesed, krabisevad lipud ja krõbisevate lehtedega raamatud ning kirevaist kujundeist koosnevad lastetoa kaunistused.

Karloova toodetel on kõigil Euroopa Liidus nõutav märgis CE, mis tähendab, et neid mänguasju luues on kõige tähtsam olnud tegijaile see, et need oleksid lapsele ohutud.

Ettevõtja Katri Voika ütles, et nad tahtsid väga oma esimest sünnipäeva tähistada millegi erilisega, kuna esimene aasta beebitooteid valmistavas ettevõttes on sama tähtis kui beebi enda kasvamine aastavanuseks lapseks. 

Katri Voikal on kaks poega, kellest noorem on pooleteiseaastane ning kes on saanud kõik uued beebitooted oma käe ja suuga järele proovida.

Ettevõtja Katri Voika (vasakul) ulatab ämmaemand Aira Aleksejevale korvitäie Karloova tooteid. FOTO: Sille Annuk
Seotud lood
02.11.2017 04.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto