Sisukord
Eesti
Postimees
03.11.2017
Eesti Kurikuulus Odessa-Mama ei näi väsivat (7) Lõuna-Eesti Postimees otsib lõunaeestlaste vahel ühisosa ID-kaartide sertifikaatide sulgemise aeg on veel teadmata Pärnamäe kalmistul mälestati omasteta lahkunuid Roheliste parteide hookuspookus Uus volikogu valis endale juhid Majandus Tesla raha põleb Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid (4) Välismaa Ajalooline pelgus pärsib Läti arengut Puigdemont külvab pingeid Belgia valitsuses (1) Katalaani eksministrid saadeti kohtust trellide taha (1) Arvamus Analüüs Tallinna volikogust: me ei valinud ju neid?! (25) Ahto Lobjakas: Izmailova & Co kui korruptsiooni viigileht (21) Juhtkiri: Tallinna Keskerakonna ja kaasamise abilinnapea (12) Henrik Roonemaa: kõik saab varsti korda (9) Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati Margus Mets: Lõuna-Eesti Postimees Peeter Espak: vasakintellektualismi diktaat on määratud taanduma (13) Kultuur Filmimaagia seletamine tavalisele inimesele Kultuuri lühid Sport Eesti võidusõitja kihutab 34 miljoni hiinlase ees Otepää MK-etapil tehakse talispordiajalugu Tallinn Uus volikogu valis endale juhid Tartu Täistuubitud bussid vihastavad reisijaid, linnal kiiret lahendust pole (3) Marjustini maandumine. Viiendale noorusele järgneb mahalaadimine (6) Alamõõdulise kala püüdja peab riigile maksma 100 000 eurot (1) Tartust lendajad tahaksid otse ka Stockholmi, Riiga ja Kopenhaagenisse (1) Teadlaste armee kergitas Tartu muumiatelt saladuseloori Beebi Kristjan sai kingiks heliseva võlukepikese Kunstnik improviseerib linna kaardiga Jooksumaraton viib ööpimeduses seiklema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roheliste parteide hookuspookus

2 min lugemist
Keskerakond ja rohelised sõlmisid Tallinna botaanikaaias koalitsioonileppe. Allkirjad andsid Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas ja roheliste esimees Zuzu Izmailova. FOTO: Tairo Lutter

Eelmise nädala reedel võttis Tallinna pikaaegne abilinnapea Kalle Klandorf kätte telefoni ja helistas erkonna Eestimaa Rohelised juhile Züleyxa Izmailovale. Keskerakondlaste peas oli küpsenud idee tuua Tallinna linnavalitsusse värskust ja nii kutsuski Klandorf nad läbirääkimistele. Hoolimata sellest, et Keskerakonnal oleks võimalik pealinnas ainuvalitseda ning rohelistel pole volikogus ühtki mandaati.

Tellijale Tellijale

Izmailova arutas teemat oma lähimate kaasvõitlejatega ning nad otsustasid haarata pakkumisest kinni. Esmaspäeval istuti juba koos laua taha ning üsna pea mõisteti, et piltlikult öeldes on armumine mõlemapoolne. Keskerakond pakkus rohelistele võimalust sokutada koalitsioonilepingusse mitmed oma maailmavaatelised punktid ning andis neile ka abilinnapea koha, mis läheb Izmailovale. Sellega kaasnevad ka referendi ja konsultandi ametikoht.

Et see kõik materialiseeruks, istuti teisipäeval uuesti maha ning pandi koalitisoonileping kirja. Ja neljapäeval vormistati Tallinna botaanikaaias see, üsna luuavarrest tulnud pauk, Izmailova ja tulevase linnapea Taavi Aasa allkirjadega lepingul.

02.11.2017 04.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto