K, 18.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna on 95. sünniaastapäev kirjanik Kurt Vonnegutil. Oma kuulsamate teoste kõrval on ta kirjutanud ka kaks raamatut, kus mainitakse Eestit või eestlastest tegelasi. Mis teosed?

2. Themed Entertainment Associationi (TEA) andmetel oli 2016. aastal kõige külastatavam muuseum Euroopas Louvre. Maailmas edestasid Pariisi muusemi vaid kaks muuseumi. Millised?

3. Maailma kõige hõredama asustusega piirkond on Gröönimaa. Milline on maailma kõige hõredama asustusega riik?

4. 1972. aastal valmis Mosfilmis film «Tagasipöördumine ellu», peaosas eesti näitleja Leonhard Merzin. Filmi režissöör oli Vladimir Bassov, kes ise ka filmis osales, mängides kitarristi. Filmi stsenaariumi aluseks on ühe väga kireva elukäiguga eestlasest kirjaniku populaarseim ja enim tõlgitud teos «Halli Hundi päevik». Kes oli see 1931. aastal Kuressaares sündinud ja 2006. aastal Moskvas meie hulgast lahkunud kirjanik?

5. 22. septembril 1935 avas Tallinna linnapea Jaan Soots pealinna suurima kalmistu. 64- hektarilise pindalaga kalmistu oli Tallinna suurim surnuaed kuni 1978. aastani. Siin puhkavad teiste seas kirjanik Marie Heiberg, laulusõnade autor Heldur Karmo, näitleja Dajan Ahmet, olümpiamees Rein Aun jt. Mis kalmistu?

Vastused:

1. «Ürgpimedus» («Mother Night», 1962) ja «Bluebeard» («Sinihabe», 1987).

2. Hiina Rahvusmuuseum Pekingis ja Smithsoniani Lennundusmuuseum Washingtonis (USA).

3. Mongoolia (umbes 1,9 inimest ühel ruutkilomeetril).

4. Ahto Levi (kodanikunimega Levi Lippu).

5. Liiva.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles