Sisukord
Arvamus
Postimees
06.11.2017
Eesti Manöövrid, millest pole fotosid (45) Karistatud Soobil puudub vallajuhina jätkamiseks toetus Päästeamet nõuab Pärnu kesklinna kaile piiret Majandus TOP100: hiigeltehing Leedus lennutas automüüja Eesti suurfirmade esikümnesse (2) POSTIMEHE TOP100: Eesti ettevõtluses riisusid koore suurfirmad (1) TOP100: mitme Eesti suurettevõtte käive ja kasum langesid Välismaa Okeaania riigid kaklevad põgenike pärast Baikali järve seisund läheneb katastroofile (6) Välismaa lühiuudised 06.11. Ebainimliku asutuse lõpp Arvamus Hardo Pajula: õhtupoolik õues (4) Erkki Bahovski: sallib, ei salli... (14) Verni Leivak: muinasjutt digiriigist (8) Raul Rebane: järgmine rahvuslik suurprojekt – Patarei korda! (18) Postimees 1938. aastal: kallid telliskivid Juhtkiri: Kremli sõjaline nukuteater Jüri Laurson: ohtlikud mängud seaduse nimega Kultuur Film, mida rohkem ei vaataks Sport Üks mure lahenes, kuid teine tekkis - kas Kalevil õnnestub Simmonsit hoida meeskonnas? Flora juubeldab, Levadia jätkab, Infonet kaob Kommentaar: oma peegel on sulle paras Kui kõrgele kerkiks MMi kuues mees Ott Kiivikas, kui vastased läheks dopingukontrolli? Teadus Unikaalne DNA-uuring paljastas jääajajärgse Euroopa kolm suurt rändelainet (6) Tartu Oapõllud mustavad ja kuivatid kõrbevad (2) Tartu võib tšarterlendudest vaid unistada Insuldi sümptomite tundmine võib päästa elu Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis: praegu pole aeg jõude istuda Hea tantsija tantsib iga põranda peal Indrek Tenno: hansalinna süda väärib enamat (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1938. aastal: kallid telliskivid

1 min lugemist
Tellised. Illustreeriv foto. FOTO: Margus Ansu

Hiljuti näitasime, et kohati on Lõuna-Eestis telliskivide saamisega suuri raskusi, sest läheduses ei ole ühtegi telliskivitehast, nõnda, et sageli tuleb telliskive väga kaugelt vedada ja see ei te telliskivi mitte ainult kalliks, vaid ka raskesti kättesaadavaks, sest telliskivikaubandus on meil veel võrdlemisi vähe arenenenud.

Selle nähtuse kõrvaldamiseks soovitasime vastavatel asutistel astuda selleks samme, et Lõuna-Eesti ei oleks telliskivide saamise poolest Põhja-Eestist halvemas olukorras, sest teatavasti asuvad seal meie suuremad telliskivitehased.

Kui aastaid tagasi asuti riigi poolt telliskivitehaste ehitamisele, siis loodeti ja seda ka seleteti, et sellega saab telliskivi kättesaadavamaks ja alaneb ka telliskivide hind, nõnda et tulekindlate majade ehitamine muutub kergemaks ja odavamaks. Kahjuks on aga olukord telliskiviturul arenenud otse vastupidises suunas, nõnda et telliskivide hind ei ole mitte langenud, vaid on viimase nelja aasta jooksul pidevalt tõusnud.

Telliskivi hinna tõus ei ole arusaadavalt olnud tulekindlate ehituste püstitamisele mitte kasuks, vaid ta on seda palju pidurdanud ja kui valitsus tahab nende ehituste poliitikat ajada, siis tuleb vähemalt kivihindade tõus seisma panna, kui ei saada mitte hindu alandada. 06.11.1938

Seotud lood
04.11.2017 07.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto