Sisukord
Kultuur
Postimees
04.11.2017
Eesti Saksamaalt naasnud pagulaspere alustas teist korda nullist (43) Eestist on saanud tõeline karukants (4) Vägistaja pääses kohtus lepitusmenetlusega (2) Novembri avapäev tõi talle Väikelapse trauma viis 68 aasta taguse loo lahenduseni (8) Välismaa Terrorismi jäljed viivad Usbekistani Arvamus Roheline välk selgest taevast (1) Juhtkiri: mis toimub, korruptsioonitõrje «Hr. Aeg»? (9) Meistrite liiga – tehtud! E-riigi pea (2) Agaate Antson: häma vastutusest ei vabasta Kataloonia president (2) Postimees 1910. aastal: krahv Leo Tolstoi põgenemine kodust Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) EKI keelekool: Nõukogude võim Kultuur Verine Barbie ei lähe Kenile külla EKI keelekool: Nõukogude võim Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Helesinised moemuljed Riiast Kõige suurema kirjanduse poole minnes Sport Võitlus, mis muudab maailmapilti Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama Joosep Susi: kehakultuuriline kasvatus Tarbija Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot (1) AK Vaikne revolutsioon? Oktoobrirevolutsiooni kujutamine eesti kunstis Juurika viimane veerg Volodja Uljanovi deheroiseerimine (2) Juurikas: Vana pärslase nutulaul Juurikas: Universumit pole olemas (1) Suur Oktoober kui nõukoguliku kunsti kohustuslik juhtmotiiv (3) Oktoobrirevolutsioon ning Eesti ja eestlased (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: Oktoobripüha rongkäigus (13) Vene ajaloolane: Lenin tahtis Venemaale kätte maksta (4) Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) Arter Kuulus spordiarst loob klaverimuusikat Neli musketäri VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada Soome ja Eesti 100 hetke Eesti mees võitles öö otsa Vaikses ookeanis (1) Roald Johannson: Eesti inimesi huvitab ennekõike äng (2) Skandaalide vabrik (2) Pirita purjekeskuse peremees, maskott Vigri – Eesti kõige kuulsam hüljes Meestemagnet Matilda Helesinised moemuljed Riiast Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Supp nagu pillerkaar Tiina Park: palverännaku inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Verine Barbie ei lähe Kenile külla

3 min lugemist
Maria Metsalu lavastuses «Mademoiselle x» FOTO: Alan Proosa

Sadakond valget küünalt põleb toolide ümber reas. Laval on plastist mannekeenid, jalad korpas ja verised, üks köhib suitsu, teine verd. Kõige keskel on verd purskav purskkaev, millest väljub Barbie moodi tüdruk – nagu oleks inimene, aga kõigi kehaosade psüühe on vaigistatud. 

Tellijale Tellijale

Ta kobab nukkude vahet, teeb publikuga pilti, kuni tõmbab v***st välja keti ning võtab sisse küünlajala positsiooni. See tähendab, et küünal on naise suus, käes, varvaste vahel ja kahel korral kolmest ka jalge vahel. Pinge publikus kasvab ja vabaneb alles siis, kui küünlad esimest korda kustutatakse ja põrandale tagasi pannakse. Kunstnik teeb tiiru ümber maja, naaseb tantsides ja hakkab otsast peale.

Maria Metsalu kehastatud Mademoiselle x ei tea enam isegi ja muudkui juurdleb selle üle, kas ta on elus või surnud. Kunstnik on oma kehalt võtnud elus olemise tunde. Tema füüsis ongi, nagu tutvustuses lubatud, zombiks muutunud – keha veel hingab, aga ei väljenda emotsioone ega allu ilmtingimata peale.

03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto