Sisukord
Juurikas
Postimees
04.11.2017
Eesti Saksamaalt naasnud pagulaspere alustas teist korda nullist (43) Eestist on saanud tõeline karukants (4) Vägistaja pääses kohtus lepitusmenetlusega (2) Novembri avapäev tõi talle Väikelapse trauma viis 68 aasta taguse loo lahenduseni (8) Välismaa Terrorismi jäljed viivad Usbekistani Arvamus Roheline välk selgest taevast (1) Juhtkiri: mis toimub, korruptsioonitõrje «Hr. Aeg»? (9) Meistrite liiga – tehtud! E-riigi pea (2) Agaate Antson: häma vastutusest ei vabasta Kataloonia president (2) Postimees 1910. aastal: krahv Leo Tolstoi põgenemine kodust Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) EKI keelekool: Nõukogude võim Kultuur Verine Barbie ei lähe Kenile külla EKI keelekool: Nõukogude võim Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Helesinised moemuljed Riiast Kõige suurema kirjanduse poole minnes Sport Võitlus, mis muudab maailmapilti Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama Joosep Susi: kehakultuuriline kasvatus Tarbija Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot (1) AK Vaikne revolutsioon? Oktoobrirevolutsiooni kujutamine eesti kunstis Juurika viimane veerg Volodja Uljanovi deheroiseerimine (2) Juurikas: Vana pärslase nutulaul Juurikas: Universumit pole olemas (1) Suur Oktoober kui nõukoguliku kunsti kohustuslik juhtmotiiv (3) Oktoobrirevolutsioon ning Eesti ja eestlased (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: Oktoobripüha rongkäigus (13) Vene ajaloolane: Lenin tahtis Venemaale kätte maksta (4) Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) Arter Kuulus spordiarst loob klaverimuusikat Neli musketäri VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada Soome ja Eesti 100 hetke Eesti mees võitles öö otsa Vaikses ookeanis (1) Roald Johannson: Eesti inimesi huvitab ennekõike äng (2) Skandaalide vabrik (2) Pirita purjekeskuse peremees, maskott Vigri – Eesti kõige kuulsam hüljes Meestemagnet Matilda Helesinised moemuljed Riiast Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Supp nagu pillerkaar Tiina Park: palverännaku inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juurikas: Universumit pole olemas

1 min lugemist
Donald ja Melania Trump muutsid Valge Maja sisekujundust ning lasid korrastada välisilmet FOTO: J. Scott Applewhite/AP/Scanpix

Šveitsi teadlaste värske avastus, et Universumit pole olemas, on Euroopas põhjustanud suure paanika. Inimesed ei tea, kas hommikul tööle minna või edasi magada. Paljud ei pane enam riidesse ega pese hambaid. «Mis mõte sellel on, kui Universumit pole olemas,» nõuavad Euroopa kodanikud teaduselt vastust.

Kahjuks, nagu oligi arvata, näitavad CERNi teadlaste mõõtmistulemused ülitäpselt, et igasugused ained ja kahtlased antiained on põhimõtteliselt ühesugused, võta üks ja viska teist, vahet pole! Ja tõeliselt Suure Paugu asemel oli vanasti ainult mingi väike puuks – just nii nagu ma olen alati rääkinud! Mitte mingeid galaktikaid, tähti, planeete ega inimesi pole tegelikult olemas!

Paraku ei oska eurooplased selle mõistliku tõdemusega rahulikult elada. Suurlinnades kasvavad rahutused. Paremäärmuslased on tulnud tänavatele kaitsma traditsioonilist fallokraatlikku universumimudelit. Demokraatlikud meeleavaldajad põletavad protesti märgiks prügikaste ja tühjendavad vaateaknaid. Getodes levivad antiained.

Ainsad, keda Suure Paugu teema ei huvita, on pagulased. Nemad on endiselt rõõmsad ja aktiivsed ühiskonnaliikmed, kelle najal Euroopa heaoluühiskond veel püsti seisabki.

Olukorda raskendab see, et Euroopa Keskkomitee, Euroopa Ülemnõukogu ja Euroopa Tervishoiuministeerium pole andnud juhiseid, kuidas edasi elada.

Universumikriisist loodavad kasu lõigata Venemaa luureteenistused.

«Universumit võib mitte olla, aga Kosmos on kindlalt olemas. Kosmose avastasid vene koerad Laika, Belka ja Strelka,» ütles Putin Sputniku ajakirjanikele. «Vene Kosmoses valitseb rahu, seal kasvavad sibulad ja mais, kostab balalaikamuusika, juuakse suhkruga teed ja mängitakse kabet. Kosmost juhib Moskva Patriarhaat ja sellega on kõik korras.»

Erilist tuge meeleheitel Euroopale pole pakkunud ka Valge Maja viimased avaldused.

«Need Šveitsi teadlased on ühed väga haiged mehed,» ütles olukorrast kuuldes president Trump. «Jätku jama, või nad kahetsevad seda!»

tõehetk

«Kui minu ema ütles neeger, siis ütlen ka mina neeger.»

Linnar Priimägi

Seotud lood
03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto