Sisukord
Olümpia
Tänane leht
04.11.2017
Eesti Saksamaalt naasnud pagulaspere alustas teist korda nullist (43) Eestist on saanud tõeline karukants (4) Vägistaja pääses kohtus lepitusmenetlusega (2) Novembri avapäev tõi talle Väikelapse trauma viis 68 aasta taguse loo lahenduseni (8) Välismaa Terrorismi jäljed viivad Usbekistani Arvamus Roheline välk selgest taevast (1) Juhtkiri: mis toimub, korruptsioonitõrje «Hr. Aeg»? (9) Meistrite liiga – tehtud! E-riigi pea (2) Agaate Antson: häma vastutusest ei vabasta Kataloonia president (2) Postimees 1910. aastal: krahv Leo Tolstoi põgenemine kodust Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) EKI keelekool: Nõukogude võim Kultuur Verine Barbie ei lähe Kenile külla EKI keelekool: Nõukogude võim Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Helesinised moemuljed Riiast Kõige suurema kirjanduse poole minnes Sport Võitlus, mis muudab maailmapilti Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama Joosep Susi: kehakultuuriline kasvatus Tarbija Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot (1) AK Vaikne revolutsioon? Oktoobrirevolutsiooni kujutamine eesti kunstis Juurika viimane veerg Volodja Uljanovi deheroiseerimine (2) Juurikas: Vana pärslase nutulaul Juurikas: Universumit pole olemas (1) Suur Oktoober kui nõukoguliku kunsti kohustuslik juhtmotiiv (3) Oktoobrirevolutsioon ning Eesti ja eestlased (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: Oktoobripüha rongkäigus (13) Vene ajaloolane: Lenin tahtis Venemaale kätte maksta (4) Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) Arter Kuulus spordiarst loob klaverimuusikat Neli musketäri VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada Soome ja Eesti 100 hetke Eesti mees võitles öö otsa Vaikses ookeanis (1) Roald Johannson: Eesti inimesi huvitab ennekõike äng (2) Skandaalide vabrik (2) Pirita purjekeskuse peremees, maskott Vigri – Eesti kõige kuulsam hüljes Meestemagnet Matilda Helesinised moemuljed Riiast Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Supp nagu pillerkaar Tiina Park: palverännaku inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Anatoli Šmigun töötab Kristjan Ilvesega kuni medalivõiduni

6 min lugemist
Kristjan Ilves ja Anatoli Šmigun ütlevad kui ühest suust, et on leidnud teineteisemõistmise ja sammuvad rahulikult suure eesmärgi suunas. FOTO: Sille Annuk

Üks kargelt tuuline, aga kaunis oktoobripäev Otepääl. Eesti suurim olümpialootus Kristjan Ilves lihvib Tehvandil hüppetehnikat, kohal on ka Anatoli Šmigun. Mida teeb vana suusahunt, paljudes Eesti kodudes armastatud Kristina ja Katrini isa ja endine treener trampliini ümbruses, imestate ehk. Ent ülesandeid leidub: Tolik jälgib tuule suunda ja tugevust, samuti annab raadioside kaudu teada hüpete pikkustest.

Tellijale Tellijale

Tänaseks on Ilveste tiim juba Eestist Soome lume peale läinud. Ikka koos Šmiguniga, kes ütleb, et naudib kahevõistlusse sukeldumist täiega.

- Anatoli, kuidas pärast pikki aastakümneid murdmaasuusatamise juures end kahevõistlejate maailmas tunnete?

Ega ameeriklased ilmaasjata ütle: kui oled millestki väsinud, leia vähemalt viieks aastaks muu tegevus. Võin tolle ühe hooaja järel öelda, et tunnen täiesti uut hingamist ja meeldivat värskust. Mul on veel eriliselt vedanud – koostöö Kristjani, tema venna ja isaga on tõesti puhas nauding. Mida enamat saad sa soovida, kui inimesed su ümber iga päev pühenduvad ja oma ala hingepõhjani armastavad.

03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto