Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama

Venemaa Olümpiakomitee president Aleksandr Žukov. FOTO: Vladimir Pesnya/Sputnik/Scanpix

Pärast Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) distsiplinaarkomisjoni kolmapäevast otsust, millega Venemaa murdmaasuusatajalt Aleksandr Legkovilt dopingu tarvitamise eest Sotši olümpia kuldmedal ära võeti ja olümpiamägudel osalemine igaveseks keelati, on Venemaa spordiüldsus hakanud ROKi poole süüdistusi ja ähvardusi pilduma.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Venemaa suusaliidu president Jelena Välbe kasutas Soome ajalehele Ilta-Sanomat antud intervjuus Venemaa suusatajatele määratud karistusi kommenteerides julgeid väljendeid. «Me ei aktsepteeri ROKi otsust mitte mingil juhul. See on läbinisti ebaõiglane,» teatas Välbe. «Terve Venemaa spordiüldsus on šokis. Kui vaadata, kuidas maailmas üldiselt Venemaasse suhtutakse, on ilmselge, et tegu on poliitilise ajujahiga. Ameerika Ühendriikide juhid valitsevad tervet maailma, sealhulgas sporti.»

Endise tippsuusataja ja praeguse Venemaa alaliidu presidendi hinnangul on juhtunus süüdi üks mees – endine Moskva antidopingulabori juht Grigori Rodtšenkov. Tegu on USAsse põgenenud ja Venemaa riikliku dopinguprogrammi paljastanud teadlasega. Venemaa on  Rodtšenkovi tagaotsitavaks kuulutanud ning USAs elab ta riikliku järelevalve all salajases kohas.

03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto