K, 28.09.2022

Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Venemaa Olümpiakomitee president Aleksandr Žukov.
Venemaa Olümpiakomitee president Aleksandr Žukov. Foto: Vladimir Pesnya/Sputnik/Scanpix

Pärast Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) distsiplinaarkomisjoni kolmapäevast otsust, millega Venemaa murdmaasuusatajalt Aleksandr Legkovilt dopingu tarvitamise eest Sotši olümpia kuldmedal ära võeti ja olümpiamägudel osalemine igaveseks keelati, on Venemaa spordiüldsus hakanud ROKi poole süüdistusi ja ähvardusi pilduma.

Venemaa suusaliidu president Jelena Välbe kasutas Soome ajalehele Ilta-Sanomat antud intervjuus Venemaa suusatajatele määratud karistusi kommenteerides julgeid väljendeid. «Me ei aktsepteeri ROKi otsust mitte mingil juhul. See on läbinisti ebaõiglane,» teatas Välbe. «Terve Venemaa spordiüldsus on šokis. Kui vaadata, kuidas maailmas üldiselt Venemaasse suhtutakse, on ilmselge, et tegu on poliitilise ajujahiga. Ameerika Ühendriikide juhid valitsevad tervet maailma, sealhulgas sporti.»

Endise tippsuusataja ja praeguse Venemaa alaliidu presidendi hinnangul on juhtunus süüdi üks mees – endine Moskva antidopingulabori juht Grigori Rodtšenkov. Tegu on USAsse põgenenud ja Venemaa riikliku dopinguprogrammi paljastanud teadlasega. Venemaa on  Rodtšenkovi tagaotsitavaks kuulutanud ning USAs elab ta riikliku järelevalve all salajases kohas.

Tagasi üles