Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
06.11.2017
Eesti Manöövrid, millest pole fotosid (45) Karistatud Soobil puudub vallajuhina jätkamiseks toetus Päästeamet nõuab Pärnu kesklinna kaile piiret Majandus TOP100: hiigeltehing Leedus lennutas automüüja Eesti suurfirmade esikümnesse (2) POSTIMEHE TOP100: Eesti ettevõtluses riisusid koore suurfirmad (1) TOP100: mitme Eesti suurettevõtte käive ja kasum langesid Välismaa Okeaania riigid kaklevad põgenike pärast Baikali järve seisund läheneb katastroofile (6) Välismaa lühiuudised 06.11. Ebainimliku asutuse lõpp Arvamus Hardo Pajula: õhtupoolik õues (4) Erkki Bahovski: sallib, ei salli... (14) Verni Leivak: muinasjutt digiriigist (8) Raul Rebane: järgmine rahvuslik suurprojekt – Patarei korda! (18) Postimees 1938. aastal: kallid telliskivid Juhtkiri: Kremli sõjaline nukuteater Jüri Laurson: ohtlikud mängud seaduse nimega Kultuur Film, mida rohkem ei vaataks Sport Üks mure lahenes, kuid teine tekkis - kas Kalevil õnnestub Simmonsit hoida meeskonnas? Flora juubeldab, Levadia jätkab, Infonet kaob Kommentaar: oma peegel on sulle paras Kui kõrgele kerkiks MMi kuues mees Ott Kiivikas, kui vastased läheks dopingukontrolli? Teadus Unikaalne DNA-uuring paljastas jääajajärgse Euroopa kolm suurt rändelainet (6) Tartu Oapõllud mustavad ja kuivatid kõrbevad (2) Tartu võib tšarterlendudest vaid unistada Insuldi sümptomite tundmine võib päästa elu Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis: praegu pole aeg jõude istuda Hea tantsija tantsib iga põranda peal Indrek Tenno: hansalinna süda väärib enamat (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Indrek Tenno: hansalinna süda väärib enamat

5 min lugemist
Indrek Tenno, viienda põlve tartlane. FOTO: Sille Annuk

Tartu linnaehituses võiks olla vanalinna terviklikkust ja taasloomist arvestav punane joon, millest lihtsalt üle ei astuta, olgu siis mõjutajateks moevoolud või raha. Seepärast tahan teha apoliitilise üleskutse Tartu linnakodanikele 2021. aasta kohalikeks valimisteks.

Tellijale Tellijale

Valimised said just läbi, aga järgmised kohalikud valimised pole enam kaugel – aeg ju lendab. Minu üleskutse, mida teha tahan, puudutab Tartu paljukannatanud südalinna.

On fakt, et elame betooni- ja klaasiajastul. Millest muust siis veel ehitada 21. sajandil kui mitte betoonist ja klaasist, eks ole, kuna nii saab ehitada palju ja kiiresti, odavalt ka. Lennujaamad ja kaubanduskeskusedki on tänu betooni-klaasi võlumaailmale saanud areneda võimsaiks. Ma ei väida, et sellest kombinatsioonist midagi asjalikku ei saaks ka Tartus ehitada, saab ja tehaksegi.

04.11.2017 07.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto