Sisukord
Muusika
Tänane leht
11.11.2017
Eesti Tiiu Aro - maine maksab ka midagi Kakupäev koos isadepäevaga Ajakirjanik läbipõlemisest: tahe on endine, aga rammu pole (6) Aivar Riisalu - väikse papi eest (4) Toetus Reformierakonnale üle kolme aasta kõrgeim (15) Depooravimid on paljudele kättesaamatud Riigikohus: riik peab katma teises omavalitsuses õppimise kulu Ministeerium vallandas EVR Cargo nõukogu esimehe Iidne vangitorn avatakse rahvale Majandus Jaan Tamm - uskumatu tähelend (4) Kuninganna Elizabeth II - offshore-eeskuju (2) Välismaa Läänemerel näeb pingelist Vene-NATO vastasseisu (4) Kuninganna Elizabeth II - offshore-eeskuju (2) Euroopa kohal hõljus radioaktiivne pilv Arvamus Priit Pullerits: miinipanijate pealetung (4) Juhtkiri: Kadri Simsoni rahapuu (16) Postimees 1999. aastal: Al Gore tõmbas president Meri kampaaniasse Margus Laidre: kaks minutit vihkamist (48) Tiiu Aro - maine maksab ka midagi Jaan Tamm - uskumatu tähelend (4) Aivar Riisalu - väikse papi eest (4) Kuninganna Elizabeth II - offshore-eeskuju (2) Ene Pajula: mammile meeldiks, kui vingumise energia kuluks ülesehitamisele (2) EKI keelekool: kas hoone saab tappa? Peeter Langovitsi tagasivaade: Saksamaal Eestit tutvustamas Kultuur Ene Pajula: mammile meeldiks, kui vingumise energia kuluks ülesehitamisele (2) EKI keelekool: kas hoone saab tappa? Sport M-Sport on Austraalias järjekordse saavutuse lävel Mart Soidro: Eesti teest ja mootorispordist (2) Nikita Baranov - Eesti keskkaitsebrändi eksportija Läänemere kaldalt NBA tähtedeks Tallinn Iidne vangitorn avatakse rahvale Tarbija Tarbija lühiuudised POSTIMEES PROOVIB JÄRELE: milline jalanõude niiskuskaitsevahend toimib, milline põrub? (1) AK 15 viisi kallim maha jätta Aja auk. Aeglane lõppmäng Miks me ootame Tants – mitte üksnes siin ja praegu: digitaalse revolutsiooni mõju Peidus pool Valik mitte sekkuda ja mitte kaasa tunda Margus Laidre: kaks minutit vihkamist (48) Peeter Langovitsi tagasivaade: Saksamaal Eestit tutvustamas Dimitri Kaljo: 50 aastat tagasi toimus teadusrevolutsioon, millest on ilminguid tänapäeva Eestiski Tükk kirjandust – tükk elu Arter President Kaljulaid pääses suurte naiste sekka. Kas põhjendatult? (1) Anett Kontaveit: telekast tundub tennis ikka jube lihtne Eestlased mandariinide maalt (1) Tõelise eestlase test (1) Teaduslabor taskus: enamik nutitelefone sisaldab kümneid andureid Filmiarvustus «Manifesto»: Kate Blanchetti kunstilised manifestid Kevin Spacey ilusa karjääri inetu lõpp (3) Jänes kapsast ei söö VIDEO: Kõige karmim rühmatrenn? Šnitslitest kuulsaim, Viini oma Tikkiv isa Lasnamäelt Jüri Kolk: suhtlemine, elu alus Toidukoha arvustus: R14 - selle hinna eest liiga keskmine Sõiduproov: Väike kelm Hyundai Kona Diivade tagasitulek! Meelelahutus Koomiks Sudoku

15 viisi kallim maha jätta

2 min lugemist
Brix & The Extricated, Part 2 Blang FOTO: plaat

Extricated koosneb ansamblist The Fall välja visatud muusikutest. Muusikud on inimrühm, keda Falli liider Mark E. Smith vihkab. Kui Smith Falli 40 aastat tagasi asutas, arvas tema isa, et poiss on peast haige.

Brix & The Extricated

  • Part 2
  • Blang
  • Hinne: 3

Brix kohtas Marki ja abiellus temaga 1983. aastal. Brix tuli Ameerikast. Marki kodulinnast Manchesterist Inglismaal ei teadnud ta midagi. Ta ei oodanud aga, et see nii depressiivne on. Punastest tellistest majad, mürgine taevas, rõõmutud, vaesed inimesed. „Kus oli värv?“ küsib Brix oma mälestusteraamatus.

Mark elas endises kiriklas. Oo, nii suur maja, mu mees on rokistaar, rõõmustas Brix. „Don’t be silly,“ ütles Mark. Ta üüris seal korterit. Üür oli 20 naela nädalas. Koridoris haises muidugi uriini järele. Korteris oli hunnik kasse ja oligi peaaegu kõik. Ma ei arvanud, et ta nii vaene on, kirjutas Brix.

Köögis oli ruumi ainult ühel inimesel seista. „Piima tahad?“ küsis Mark. ’Course, luv. „Ma võtan ise,“ pakkus Brix. Ta vaatas ringi. „Kus sa piima hoiad?“ Akna taga, ütles Mark. „Mis mõttes nagu?“ ei saanud Brix aru. Mark selgitas, et külmkapp läks ammu katki ja ta pole viitsinud korda teha.

Brix läks käsi pesema. Vesi oli külm. „Mark, sooja vett pole!“ hüüdis Brix. Boiler tuleb käima panna, õpetas Mark. „Mis on boiler?“ küsis Brix. Mark selgitas. „Kas sul dušš on?“ küsis Brix. Mark näitas voolikut, mis käis kraani otsa. „Normaalset dušši pole vä?“ ahastas Brix.

Põrandal asetses muusikakeskus ja hunnik plaate. Kõikjal vedeles Marki laulutekste ja raamatuid. Marki kurnav kirjandusnälg ja sama nõudlik kaasaegse informatsiooni janu olid loonud stiili, mis rokkmuusikata oleks raamatumaailmas õudust tekitanud. Marki leksikonis olid aukohal Wyndham Lewise „Blast 1“ ja „Blast 2“, ajaloolised elulood ja „George Besti jalgpalli aastaraamat 1975“.

Just värvi tõi Brix Falli ja Fall hakkas lõpuks jõudma Briti Top 40sse. Igavesti see ei kestnud ja nüüd teeb Brix oma plaate. „Part 2“, mis on tegelikult debüütalbum, kõlab nagu nukumajas ringi vurav muskliauto, vanaema Blondie külas naisbritpopibändidel. Dostojevski tegelane arvas, et elada vanemaks kui 40-aastane on vulgaarne, aga „Part 2“ on igati ohutu ja lustakas rokk. Neil Armstrongi raketil oli Maale tagasi jõudes ainult sekundite jagu kütust järel ja Extricatedil pole palju enam selle plaadi lõpuks.

Esitatakse ka Falli lugusid, nt „Hotel Bloedel“, mis tundub praegu sama vajalik kui elektrooniline käekell, aga miks ka mitte, kui Brix on ju üks loo autoritest. „Repetitious history / One more time for the record.“

Mark pahandas Brixi raamatu peale. „Kellelgi polnud Manchesteris sel ajal dušši!“

Kuuldavasti on Mark lahutanud nüüd ka juba viimasest naisest.

Falli järgmise plaadi nimeks pärast Brixi lahkumist sai „Extricate“ (1990) ja sellel polnud ühtegi halba lugu.

Seotud lood
10.11.2017 13.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto