Sisukord
Arvamus
Postimees
08.11.2017
Eesti Keskerakond jagas abilinnapeade tööülesanded ära FSB agent üritas tungida riigi arvutivõrkudesse Volikogu juht teenib nelja saarlase kuupalga (2) Majandus Toidu kallinemine on enam kui viie aasta kiireim Rakvere lihakombinaadi töötüli jäi lahenduseta Ministeerium: me ei kasuta haige- ja töötukassa raha Tulemas on ajaloo suurim tehnoloogiatehing Välismaa POMMIÄHVARDUSTELAINE VENEMAAL: Kui see on uus relv, siis kes seda hoiab? Reportaaž: Kelle ülesanne peaks olema Ida-Ukraina põldude demineerimine? Erkki Koort: Ukraina ainus prioriteet saab olla konflikti lõpetamine (1) Trumpi Vene sibula uued kihid Paremäärmuslaste jaoks pole Natsi-Saksamaa langenud (1) Arvamus Taavi Minnik: fooliummütsikesed otseks! (7) Juhtkiri: Venemaa jätkab luuremänge Kätlin Konstabel: häda vaimuhädadega (2) Edasi 1990. aastal: oktoobriparaadil ka verd Karmo Tüür: 100 aastat kurat teab mida (4) Kultuur PÖFFi põhiprogramm hiilgab tugevate autorifilmidega Sport Tänaku tiimikaaslase hirmsaim koolipäev Superhoos Valga-Valka loots Kristaps Zeids: kui treener arvab, et ta teab kõike, on tema aeg läbi saanud Miks võib suhe treeneriga sportlasele ohtlikuks saada? Jüri Vipsi tee tippu: ole kiire, muidu läheb kalliks Tallinn Keskerakond jagas abilinnapeade tööülesanded ära Kodu Nutikas ema sisustas paneelmaja korterisse ideaalse lastetoa Tartu Atlantise ruumides läheb uuel nädalal taas peoks Äsja kohtus süüdi mõistetud Aivar Soobi kohale kerkis järgmine kahtlustus (2) Ujumisõpetus saab juurde tunde ja miljon eurot Meelis Pastak: minu töö sisu kadus ära Pepleri tänavale kerkib tuleval aastal külalistemaja (6) Aivar Riisalu: loodan, et mulle antakse andeks (1) Õpilased sõnastasid Tartu kirjandusse Konverents tähistab sporditeadlase sünniaastapäeva Mihkel Langebraun: Tartusse saaks tõhusa bussiliikluse raha lisamata (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: oktoobriparaadil ka verd

1 min lugemist
Oktroobrirevolutsiooni aastapäevale pühendatud demonstratsioon Moskvas. FOTO: Internet.

Lisaks sõjaväelastele tahtsid ka töötajad marssida. Ikkagi tähtsündmus ja harjumus ja vaba päev ja mine sa tea, võibolla samuti kohus ja käsk. Ent marss oli lühike, Vabaduse platsilt üle trammitee ja aitas küll. Loosungitel öeldi jaa liidulepingule, rahvaste sõprusele, kodakondsuse nullvariandile, võrdõiguslaste tegevusele. Selle kummalise demonstratsiooni lõppu sättis Lõssenko oma meeskonna. Nemadki töntsisid tuimas rivis üle trammitee. Plaksutati hõredalt.

Kolmveerand tunniga oli kõik läbi. Ja ei olnud ka. Avati liiklus. Null-üheksa kiirustas kohalt. Küllap liigselt, sest kohe oli auto sammujate küljes kinni, kuid alla kedagi ei aetud. Igal juhul riivas see hullupööra piduliste meeleolule.

Ladale, millel pealegi ilutses paar Eesti rahvussümboolikaga kleebist, tehti ruttu ring ümber. Peeglid kisti eest, tiivad löödi mõlki, kummid lõigati katki. Autojuhile makku-näkku, näkku-makku ja veri ninast välja. Oleks võinud hulleminigi minna. Juba nõuti auto põletamist, kuid sõjaväelased ruttasid appi. Nad lükkasid masina koos mehega kõrvalisemasse kohta. Loomulikult oli tigedate, uudishimulike ja tänitajate parv järel, aga õnneks enam ei vägivallatsetud. Peagi viisid miilitsad minema nii mehe kui sodi masina. Pidulised jäid juhtunut arutama. Kõlasid närvilised hõiked «provokatsija».

8.11.1990

Seotud lood
07.11.2017 09.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto