Sisukord
Maailm
Postimees
08.11.2017
Eesti Keskerakond jagas abilinnapeade tööülesanded ära FSB agent üritas tungida riigi arvutivõrkudesse Volikogu juht teenib nelja saarlase kuupalga (2) Majandus Toidu kallinemine on enam kui viie aasta kiireim Rakvere lihakombinaadi töötüli jäi lahenduseta Ministeerium: me ei kasuta haige- ja töötukassa raha Tulemas on ajaloo suurim tehnoloogiatehing Välismaa POMMIÄHVARDUSTELAINE VENEMAAL: Kui see on uus relv, siis kes seda hoiab? Reportaaž: Kelle ülesanne peaks olema Ida-Ukraina põldude demineerimine? Erkki Koort: Ukraina ainus prioriteet saab olla konflikti lõpetamine (1) Trumpi Vene sibula uued kihid Paremäärmuslaste jaoks pole Natsi-Saksamaa langenud (1) Arvamus Taavi Minnik: fooliummütsikesed otseks! (7) Juhtkiri: Venemaa jätkab luuremänge Kätlin Konstabel: häda vaimuhädadega (2) Edasi 1990. aastal: oktoobriparaadil ka verd Karmo Tüür: 100 aastat kurat teab mida (4) Kultuur PÖFFi põhiprogramm hiilgab tugevate autorifilmidega Sport Tänaku tiimikaaslase hirmsaim koolipäev Superhoos Valga-Valka loots Kristaps Zeids: kui treener arvab, et ta teab kõike, on tema aeg läbi saanud Miks võib suhe treeneriga sportlasele ohtlikuks saada? Jüri Vipsi tee tippu: ole kiire, muidu läheb kalliks Tallinn Keskerakond jagas abilinnapeade tööülesanded ära Kodu Nutikas ema sisustas paneelmaja korterisse ideaalse lastetoa Tartu Atlantise ruumides läheb uuel nädalal taas peoks Äsja kohtus süüdi mõistetud Aivar Soobi kohale kerkis järgmine kahtlustus (2) Ujumisõpetus saab juurde tunde ja miljon eurot Meelis Pastak: minu töö sisu kadus ära Pepleri tänavale kerkib tuleval aastal külalistemaja (6) Aivar Riisalu: loodan, et mulle antakse andeks (1) Õpilased sõnastasid Tartu kirjandusse Konverents tähistab sporditeadlase sünniaastapäeva Mihkel Langebraun: Tartusse saaks tõhusa bussiliikluse raha lisamata (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Reportaaž: Kelle ülesanne peaks olema Ida-Ukraina põldude demineerimine?

3 min lugemist
Demineerija Myrna Dolyna lähedal põllul tööl. FOTO: ECHO

Miinid koos muutuva konfliktijoonega ei liigu. Need jäävad kunagistele sõjatandritele – põllumaadele ja metsaalustesse, kus nüüd, kui sõjategevus käib kaugemal, liiguvad tsiviilelanikud. Ukraina valitsus neist ja vastastest Ida-Ukrainasse maha jäänud miinide demineerimisega ei tegele. 

Tellijale

See on jäetud välismaiste humanitaarorganisatsioonide õlule, kes üritavad nüüd miinidest vabastada näiteks Ida-Ukraina põlde, et kohalikud maaharijad need taas kasutusele saaksid võtta.

Eriti ohtlikud on miinid lastele, sest tihti on jalaväemiinid ja muud lõhkeseadeldised maskeeritud nii, et need võib segi ajada mänguasjadega. Keegi ei tea täpselt, kui palju tsiviilelanikke ja võitlejaid maamiinide ning muude sõjast maha jäänud lõhkeseadeldiste plahvatustes vigastada või surma on saanud. Eri hinnangutel jääb ohvrite arv 1200 ja 10 000 inimese vahele.

07.11.2017 09.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto