Sisukord
Tennis
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Miks võib suhe treeneriga sportlasele ohtlikuks saada?

2 min lugemist
Kaia Kanepi ja Silver Karjus. FOTO: Viktor Burkivski

TENNIS. Kalle Muuli ja Helen Sule kirjutatud raamatus «Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel» avaldas Eesti tipptennisist Kaia Kanepi, kuidas tema kunagine treener Silver Karjus talle voodisse puges. Tuntud Eesti spordipsühholoog Aave Hannus ütles Postimehele, et lähisuhteid sportlaste ja treenerite vahel, kus ühel poolel on selgelt rohkem võimu, ei saa heaks kiita.

Tellijale

«Pean silmas sellist suhet, kus ühel positsioonil on rohkem võimu. Olukorda, kus treeneril on rohkem teadmisi ja oskusi, millega ta on sportlase suhtes võimukamal positsioonil. See muudab sportlasele sellest suhtest keeldumise keeruliseks,» ütles Hannus, kes on ka ise Kanepiga koostööd teinud.

«Näiteks, sportlasel on treener, kes on Eestis saada olevatest parim, ning tal ei ole võimalik oma karjääri ilma treenerile allumata kuidagi edendada. Kui tegu on võimupositsiooniolukorraga ehk kui treener kasutab nõrgemal positsioonil olevat sportlast ära, siis see pole kindlasti okei,» rääkis ta.

07.11.2017 09.11.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto