Sisukord
Maailm
Postimees
15.11.2017
Eesti Kõrgete riigiteenijate palk hakkab rohkem sõltuma majanduse käekäigust (2) Kibuvitsa palvela restaureeritakse 1930ndate vaimus Pere unustas väikelapse kogemata Viljandi poe parklasse Riigikogu toetas hooldekodu elanikke diskrimineeriva sätte kõrvaldamist Keskerakond nimetas neli linnaosavanemat kaheksast Nestor peab salvestiste prokuratuurile andmata jätmist valeks (1) USA süstib Eesti relvastusse miljoneid (18) Majandus POSTIMEHE INTERVJUU: Keskerakonna kontori ostja imetleb Eesti äriajamise lihtsust Eurotsooni majandus liigub kuldaja suunas Välismaa Soome kiriku persona non grata Leke valgustab WikiLeaksi rolli Abhaasia elab Venemaa raha ja hirmu varjus Arvamus Mart Raudsaar: tšempionite (m)aine Aivar Pau: prostituudi laul (8) Juhtkiri: ameeriklaste peegelvastus Kremlile (11) Artur Talvik: haldusreform on läbi, kas tõesti? (3) Hannes Luts: tasuta bussikaos? (4) Postimees 1995. aastal: SIA erikomisjon kuulas Herman Simmi Kultuur Napp lennujulgus Rakvere Teatris Kärgfestival liidab lühi- ja animafilmid Sport Raamat taastas Kanepi mänguisu Kelly Sildaru: vahepeal on ka pisaraid tulnud Kontaveidi teenistus napilt Kanepi omast suurem Andres Sõbra korvpallikommentaar: Briscoest, Kangurist ja x-faktoriga Veidemanist Creţu ja Rikbergi elu Venemaal: staarid usaldavad, distsipliin on paigas Buffon nägi tragöödias siiski positiivset Tallinn Kibuvitsa palvela restaureeritakse 1930ndate vaimus Tartu Vastuolu: säilitamisele määratud vana nakkushaigla majadest jäävad vaid detailid (3) Põltsamaa tervislik juust ajas Hiina poliitikud elevile Ainetundideta koolis täidab pika päeva õppimine Väikese küla rahvale tuleb maheturg igal neljapäeval koju kätte PÖFF toob uue avastamist ja viib vaatajad ajas tagasi Reigo Tamm: ma pole sildu Tartuga põletanud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome kiriku persona non grata

4 min lugemist
Kai Sadinmaa (keskel) koos Raul Medina (vasakul) ja Hannu Virtaneniga, kelle Sadinmaa selle aasta 1. märtsil, ehk samal päeval kui Soomes jõustus sooneutraalne abieluseadus, kiriklikult laulatas. FOTO: Titta Halinen.

Helsingi vastuolulisim kirikuõpetaja, 53-aastane Kai Sadinmaa juhindub enda sõnul Jeesuse eeskujust, mis kohustab kristlasi olema mässajad ja panema proovile nii usu- kui riigijuhte. Seda tõendab ka fakt, et tegemist on mehega, kes pärast oma esikraamatu «10 käsku kirikule» ilmumist 2014. aastal pole enam üheski koguduses tööd saanud.

Tellijale Tellijale

«Iga pühapäev, kui ma oma jutlust pidasin, leidus kaks-kolm inimest, kes selle ajal kirikupingist püsti tõusid ja minema jalutasid,» muheleb Sadinmaa habemesse, istudes oma kunagise kodukoguduse Helsingi Kallio kiriku lähistel asuvas hubases kohvikus. «Samas sada inimest jäid paigale,» meenutab ta aega Vuosaari koguduse kirikuõpetajana.

Niisiis leidub nii neid soomlasi, kes Sadinmaa tõttu kirikust välja astunud, kui ka neid, kes seetõttu kiriku enda jaoks leidnud. «Ma arvan, et praegu on minu kogudus väljaspool kirikut. Olen küll pastor edasi, aga ma ei näe ennast enam tavakoguduse ees,» sõnab Soome kiriku pealiini vastaste sõnavõttudega tuntust kogunud mees. Nüüd korraldab ta protestiaktsioone ja kogunemisi nende jaoks, keda tema sõnum kõnetab, ja keskendub kirjutamisele. Sel aastal tuli välja ka tema uus kirjateos nimega «Ilmutusraamat».

14.11.2017 16.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto