Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
08.11.2017
Eesti Keskerakond jagas abilinnapeade tööülesanded ära FSB agent üritas tungida riigi arvutivõrkudesse Volikogu juht teenib nelja saarlase kuupalga (2) Majandus Toidu kallinemine on enam kui viie aasta kiireim Rakvere lihakombinaadi töötüli jäi lahenduseta Ministeerium: me ei kasuta haige- ja töötukassa raha Tulemas on ajaloo suurim tehnoloogiatehing Välismaa POMMIÄHVARDUSTELAINE VENEMAAL: Kui see on uus relv, siis kes seda hoiab? Reportaaž: Kelle ülesanne peaks olema Ida-Ukraina põldude demineerimine? Erkki Koort: Ukraina ainus prioriteet saab olla konflikti lõpetamine (1) Trumpi Vene sibula uued kihid Paremäärmuslaste jaoks pole Natsi-Saksamaa langenud (1) Arvamus Taavi Minnik: fooliummütsikesed otseks! (7) Juhtkiri: Venemaa jätkab luuremänge Kätlin Konstabel: häda vaimuhädadega (2) Edasi 1990. aastal: oktoobriparaadil ka verd Karmo Tüür: 100 aastat kurat teab mida (4) Kultuur PÖFFi põhiprogramm hiilgab tugevate autorifilmidega Sport Tänaku tiimikaaslase hirmsaim koolipäev Superhoos Valga-Valka loots Kristaps Zeids: kui treener arvab, et ta teab kõike, on tema aeg läbi saanud Miks võib suhe treeneriga sportlasele ohtlikuks saada? Jüri Vipsi tee tippu: ole kiire, muidu läheb kalliks Tallinn Keskerakond jagas abilinnapeade tööülesanded ära Kodu Nutikas ema sisustas paneelmaja korterisse ideaalse lastetoa Tartu Atlantise ruumides läheb uuel nädalal taas peoks Äsja kohtus süüdi mõistetud Aivar Soobi kohale kerkis järgmine kahtlustus (2) Ujumisõpetus saab juurde tunde ja miljon eurot Meelis Pastak: minu töö sisu kadus ära Pepleri tänavale kerkib tuleval aastal külalistemaja (6) Aivar Riisalu: loodan, et mulle antakse andeks (1) Õpilased sõnastasid Tartu kirjandusse Konverents tähistab sporditeadlase sünniaastapäeva Mihkel Langebraun: Tartusse saaks tõhusa bussiliikluse raha lisamata (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Konverents tähistab sporditeadlase sünniaastapäeva

1 min lugemist
Pilt Tartu ülikooli emeriitprofessorist Atko-Meeme Virust on tehtud 19. veebruaril 2003. FOTO: Ove Maidla

Tänavu 7. septembril saanuks Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna lõpetanud sporditeadlane, hiljem bioloogiadoktori kraadi saanud ja Tartu aukodanikuks kuulutatud Atko-Meeme Viru 85-aastaseks. Kuid kümme aastat tagasi, 21. oktoobril 2007 varises ta surmavalda.

Temast jäi maha üle 500 teadusartikli ja 13 monograafia ning palju õpilasi. Aastail 1973–1989 oli ta Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna dekaan ja 1989–2000 Eesti olümpiakomitee asepresident. 

Kõige muu kõrval oli ta üks kodumaise karskusliikumise taastajaid ja Eesti karskusliidu president.

Atko-Meeme Viru 85. sünniaastapäeva tähistamiseks on korraldatud Dorpatis rahvusvaheline konverents «Teadus, sport ja meditsiin X».

Kolmepäevane koosviibimine on kavandatud arendama teadlaste ja spordimeditsiini spetsialistide ning sporditöö tegijate, liikumisharrastuse ja tervise eest hoolitsejate koostöösuhteid, aga ka edendama sporditeaduse ja -meditsiini saavutuste rakendamist praktikas.

Konverents algab 8. novembril kell 9.30 Dorpati keskuse Baeri saalis ingliskeelse ilma tõlketa sümpoosioniga, kus pakutakse uut ja huvitavat tõenduspõhist teavet nii treeneritele ja õpetajatele kui ka füsioterapeutidele ja spordiarstidele.

Konverents jätkub 9. ja 10. novembril eesti keeles, kõnelejaiks sporditeadlased, treenerid, füsioterapeudid, spordiarstid ja sportlased. Teiste hulgas astub kuulajate ette neljapäeval kell 10.40 Struve saalis Raho Langsepp, teemaks «Georg Hackenschmidt 140: pärand spordis ja filosoofias». 

Seotud lood
07.11.2017 09.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto