Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pepleri tänavale kerkib tuleval aastal külalistemaja

2 min lugemist
3D-kujutis hoonest, mis kerkib umbes aasta pärast Pepleri 34 krundile. FOTO: OÜ Agabus Arhitektid

Praeguse Tartu maavalitsuse hoone vastas Pepleri ja Riia tänava ristmiku lähedal on tühi 833 ruutmeeri suurune krunt, kuid mitte enam kauaks, sest järgmisel aastal läheb seal ehituseks. 

Aasta pärast peaks sinna kerkima viiekorruseline hoone, mis hakkab selle aadressi järgi kandma nime Külalistemaja Pepleri 34.

Kinnistu kuulub osaühingule Albatrek, mis valmistab praegu ette hanget, et leida majale ehitaja.

Albatreki juhatuse liige Ardo Martin ütles, et detailplaneeringu koostamisel nägid nad, et Pepleri ja Riia tänava nurgale võiks sobida külalistemaja. 

Vilgas asupaik

«See on üsna vilgas ja mürarikas koht. Seetõttu polnud mõtet sinna ainult kortereid rajada,» ütles ta. Martin usub ka seda, et öömajakohti on linnas juurde vaja.

Tartu linna keskusesse uue hoone projekteerimisel tuli parima lahenduse saamiseks korraldada arhitektuurivõistlus, mille võitis OÜ Agabus Arhitektid. Arhitektuuribüroo tööst näeb, et maja ümbritseb õhuline alumiiniumkomposiidist fassaadikate. Albatreki teine juhatuse liige Jaanus Martin selgitas, et selline arhitektuurilahendus summutab liiklusmüra, kuid kaitseb ka intensiivse lõunapäikese eest.

Korterid ja äripinnad

Majja ei rajata ainult külalistemaja. Viimase jaoks on mõeldud hoone teine, kolmas ja neljas korrus, kuhu mahub kokku 75 tuba. Viimasele korrusele tulevad aga ühe- ja kahetoalised korterid, mida saab osta. Neid mahub sinna üksteist. Ardo Martin leidis, et asukohast tingituna polnud mõistlik sinna suuremaid, peredele mõeldud kortereid kavandada. 

Maja ümbritseb õhuline fassaadkate, mille materjalina kasutatakse alumiiniumkomposiiti.

Osa maja alumisest korrusest on mõeldud parkimisalaks, ülejäänud ala kaubandus- ja teeninduspindadeks. 

See, millised rentnikud seal tegutsema hakkavad, pole veel teada. Ardo Martini sõnul nähakse üürnikena eelkõige neid asutusi, kellest majaelanikel võiks kasu olla. Kindlasti ei tule sinna tema sõnul klubilist tegevust, mis võiks häirida elanikke.

Albatrek loodab, et maja saab ehitama hakata 2018. aasta kevadel. Kui olla optimistlik, võiks kõige varem hoone valmis saada järgmise aasta septembris. Kõik oleneb aga ilmast ja ehitajast.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto