Sisukord
Eesti
Postimees
09.11.2017
Eesti Johannes näib olevat haihtunud Politseikoer leidis alajahtunud neiu mõneteist minutiga Uus veebikaamera jälgib šaakalite elu Sõitjat peksnud Tallinna bussijuht vallandati Moslemiga abiellunud naist rängalt solvanud kohtunik tagandati (52) Majandus Kristi Malmberg: ohtlik mäng inimväärikusega Saudi Araabias toimus eliidi massiarreteerimine Välismaa Kas Trumpi Hiina-visiidi pluss-pakett avaldab soovitud mõju? Süüria psühhiaater: Daeshi püha sõda ei usu keegi (1) Arvamus Kristi Malmberg: ohtlik mäng inimväärikusega Mihkel Mutt: vabandage, aga Eestis on nii kombeks! (48) Postimees 1899. aastal: Pärnu ei jäägi sillata! Kaarel Tarand IRList: lihtsalt töövahendusäri (17) Juhtkiri: mis on pildil valesti, kui pilti polegi? Kultuur «Kaardimajast» tuntud näitleja: minust ei saaks iialgi sõdurit! Kultuuri lühid Sport Kanter: Kupper peab pikkadest trennidest loobuma ja leidma stabiilsuse Kas Eesti jalgpallikoondis lõpetab 90-aastase ootuse? Tarbija Eestlaste populaarsemad sihtkohad Kuhu eestlased talvel reisivad? Tartu Omapäi kõndiva kassi saatus: rebase hambus või rataste all Vähkide röövpüük viis mehe reaalselt trellide taha Ahhaa läheb uue aasta alguses paariks nädalaks kinni Teadlased püüavad mahajäetud turbavälju kiiremini roheliseks saada Palamuse õpilased aitavad pardirallile kaasa Laevasõit meelitas rahvast Emajõele kehvast suvest hoolimata Muumiapoisid pajatavad põnevaid lugusid Nagu ida ja lääs, aga südamest Mari-Liis Pintson: värske ja kohalik konserv lõunanaabritelt (1) Eili Arula: rongisõit on ajavõit, kuid mitte igal pool Karl Pütsepp: uuest võimuliidust ja rohelisemast Tartust (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Skisofreeniahaiget on pea võimatu ravile saada

5 min lugemist

Maapealne põrgu on ilmselt kõige õigem väljend iseloomustamaks olukorda, mida kogevad skisofreeniahaige lähedased. Haiguse ägenedes on inimest peaaegu võimatu ravile saada, sest vabatahtlikult ta sinna ei lähe, sunniviisiliselt teda ravile viia ei saa. Isegi kui see lõpuks õnnestub, jääb ravi tihti pooleli, sest kui ägedad sümptomid on kadunud, kohus tahtest sõltumatut ravi ei pikenda.

Tellijale

«Me mõtlesime selle peale, et keegi peksab mul näo segi, kutsume politsei ja ütleme, et poeg tegi,» rääkis praegu 18-aastase Rauli ema Marika*, kes on viimastel aastatel mitu korda pidanud nägema kurja vaeva, et laps skisofreenia ägenedes ravile saada. Vabatahtlikult polnud nooruk nõus ravile minema, tahtest olenematule ravile võetakse aga vaid inimesi, kes ohustavad kas enda või teiste tervist.

Ahastuses pere on kaalunud nooruki ravile saamiseks isegi võimalust lavastada kodus enesetapukatse, laotades laiali unerohu ja rahustite purke. Aga nagu näitab Rauliga ülemöödunud suvel juhtunu, ei piisa tahtest olenematule ravile pääsemiseks alati tegelikust enesetapukatsestki.

08.11.2017 10.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto