Sisukord
Majandus
Tänane leht
10.11.2017
Eesti Mullune praamijama võib korduda Kaitseminister Luik eitas kaitseinvesteeringute edasilükkamist Skisofreenikud loobuvad ravist (3) Ühisprojekt paljastab Eesti venelaste hirmud (19) Majandus Eesti Energia bensiin jõuab viimaks autopaaki (7) Saku Õlletehas võtab kasutusele alkomeetriga autod (1) Lihatöösturid: Rakvere palgatüli pole kasulik kellelegi (2) Välismaa May armuaeg on otsakorral Britid tahavad pärast Brexitit ELi kriminaalid välja saata AJA PEEGEL. Eestlastest seiklejate sõjaretk Hispaaniasse lõppes kurvalt (8) NATO eemaldab liikumistõkkeid Hanoi armuturg lapib vietnamlaste hingi Arvamus Neeme Korv: siia kaobki see SKT (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitika keerab külge (18) Tiina Kaukvere: kuidas ma oma ema unistama õpetasin (7) Juhtkiri: kohtusüsteemi eneseregulatsioon Eestis toimib (7) Postimees 1931. aastal: verised rahutused peipsitagustes kolhoosides Kaire Uusen: Eesti palgasüsteem on nagu Ladina-Ameerikas (8) Kultuur Sibulavibud Ivo ja Villu: vihasta nagu aevasta! Punkarid pannakse näitusele Jan Uuspõld: usalda režissööri ja oma sisetunnet! Kõigis meis on törts punkarit «Svingerid» nihutab piirid sinna, kuhu ükski Eesti film pole veel söandanud minna (2) Sport Margus Hunt pääseb Coltsi algkoosseisu Venelased jäid veel kahest Sotši olümpiamedalist ilma Soome tegi Eestile valusalt säru Uued olümpiaalad: Pyeongchangis näeb pooltteist eestlaste tulevast medaliala Ainuvalitsejaks ihkavat Joshuat ootab ees kadalipp Meelis Lätte olümpiaessee: võit iga hinna eest? Mida uut toob 2022. aasta olümpia? Tartu Suured sulgevad uksi. SEB pank jätab Tartu maakonda vaid ühe kontori (3) Kuulutused, 10. november 2017 Psühhiaater: raskest söömishäirest taastudes on tippspordiga jätkamine sageli küsitav Sportlaste söömishäired – alahinnatud probleem Aparaaditehase kõrvale plaanitakse kogukonnahostelit (1) Vastu talve hakkasid jalgrattad kaduma Haldusreformi sunnil tekkinud uut valda vaevab veel nimeküsimus (1) Kirikuraamatud leiab nüüd virtuaalriiulist Elleri kooli Mir soovib teha muusikat, mis on õige ja lahe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saku Õlletehas võtab kasutusele alkomeetriga autod

1 min lugemist
Saku õlletehase õlled. FOTO: Mihkel Maripuu

Maailmakuulsa õlletootja Carlsbergi Balti ärid, mille hulka kuulub ka Saku Õlletehas, laenasid SEB pangalt 4,3 miljonit eurot, et osta 257 uut alkomeetriga varustatud autot. 

Carlsbergi gruppi kuuluvad Balti firmad ostavad liisinguga kokku 257 Fordi sõidukit. Eestisse tuleb neist 67, Lätti sama palju ning Leetu 123 sõidukit, teatasid õlletehased.

Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms selgitas, et konkreetselt neid puudutab muudatus hiljem, kuna Saku äsja alles uuendas autoparki. Tõenäoliselt jõuavad uued alkomeetritega Fordid Saku töötajateni paari-kolme aasta pärast, pakkus õlletööstur.

Alkomeetritega varustatud sõidukid on Härmsi sõnul Carlsbergi peakontori initsiatiiv ja soov. Paljudel müügimeestel olid need kohustuslikus korras peal juba kaks-kolm aastat tagasi, selgitas Härms.

«Auto käivitamisel peab juht puhuma alkomeetrisse. See on oluline, et ei juhtuks sellist asja, et töötaja saaks promilliga rooli minna,» lisas Härms.

Kas õlletööstuse töötajatel on see suurem probleem? «Seda pole juhtunud, see on rohkem ennetav meede ja sotsiaalne vastutustundlikkus,» põhjendas juht.

Läti Aldarise õlletööstuse juhatuse liige Sigita Ozola ütles, et autopargi uuendamine on pidev protsess ning nad kasutavad kõige uudsemaid tehnoloogilisi ja keskkonnasõbralikumaid lahendusi.

«Siiski, see investeering on erakordne – kõigil uutel autodel on integreeritud alkomeeter juhile. Niivõrd kui me teame, Aldaris on esimene ettevõte Lätis, mis sellise tehnoloogia oma autopargis tarvidusele võtab,» jätkas Ozola.

«Tahame seada eeskuju ja julgustada teisi ettevõtteid kiirelt tegutsema, et võtta kasutusele eesrindlikke tehnoloogiaid, mis tagavad liiklusohutuse,» põhjendas ta.

Carlsbergi Balti ärid ostavad autod Inchcape Motorsilt, mis tarnib need kahe aastase perioodi vältel. Sõidukeid kasutatakse toodete turustamiseks ja teisteks eesmärkideks.

Seotud lood
09.11.2017 11.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto