Sisukord
Olümpia
Tänane leht
10.11.2017
Eesti Mullune praamijama võib korduda Kaitseminister Luik eitas kaitseinvesteeringute edasilükkamist Skisofreenikud loobuvad ravist (3) Ühisprojekt paljastab Eesti venelaste hirmud (19) Majandus Eesti Energia bensiin jõuab viimaks autopaaki (7) Saku Õlletehas võtab kasutusele alkomeetriga autod (1) Lihatöösturid: Rakvere palgatüli pole kasulik kellelegi (2) Välismaa May armuaeg on otsakorral Britid tahavad pärast Brexitit ELi kriminaalid välja saata AJA PEEGEL. Eestlastest seiklejate sõjaretk Hispaaniasse lõppes kurvalt (8) NATO eemaldab liikumistõkkeid Hanoi armuturg lapib vietnamlaste hingi Arvamus Neeme Korv: siia kaobki see SKT (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitika keerab külge (18) Tiina Kaukvere: kuidas ma oma ema unistama õpetasin (7) Juhtkiri: kohtusüsteemi eneseregulatsioon Eestis toimib (7) Postimees 1931. aastal: verised rahutused peipsitagustes kolhoosides Kaire Uusen: Eesti palgasüsteem on nagu Ladina-Ameerikas (8) Kultuur Sibulavibud Ivo ja Villu: vihasta nagu aevasta! Punkarid pannakse näitusele Jan Uuspõld: usalda režissööri ja oma sisetunnet! Kõigis meis on törts punkarit «Svingerid» nihutab piirid sinna, kuhu ükski Eesti film pole veel söandanud minna (2) Sport Margus Hunt pääseb Coltsi algkoosseisu Venelased jäid veel kahest Sotši olümpiamedalist ilma Soome tegi Eestile valusalt säru Uued olümpiaalad: Pyeongchangis näeb pooltteist eestlaste tulevast medaliala Ainuvalitsejaks ihkavat Joshuat ootab ees kadalipp Meelis Lätte olümpiaessee: võit iga hinna eest? Mida uut toob 2022. aasta olümpia? Tartu Suured sulgevad uksi. SEB pank jätab Tartu maakonda vaid ühe kontori (3) Kuulutused, 10. november 2017 Psühhiaater: raskest söömishäirest taastudes on tippspordiga jätkamine sageli küsitav Sportlaste söömishäired – alahinnatud probleem Aparaaditehase kõrvale plaanitakse kogukonnahostelit (1) Vastu talve hakkasid jalgrattad kaduma Haldusreformi sunnil tekkinud uut valda vaevab veel nimeküsimus (1) Kirikuraamatud leiab nüüd virtuaalriiulist Elleri kooli Mir soovib teha muusikat, mis on õige ja lahe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uued olümpiaalad: Pyeongchangis näeb pooltteist eestlaste tulevast medaliala

2 min lugemist
Kelly Sildarule kaks X-mängude hõbedat toonud toonud Big Air on Pyeongchangis kavas vaid lumelauaalana. Õnnestumise korral peaksid Pekingis peaksid starti pääsema ka suusatajad. FOTO: Christian Pondella/Red Bull Content Pool

Tuleval talvel jagatakse Pyeongchangis nelja ala peale välja kuus medalikomplekti, mida olümpiamängude ajaloos kunagi varem nähtud pole. Uusi alasid jagub nii suusatajaile, lumelauasõitjatele kui ka uisutajatele. Kuigi eestlased Lõuna-Koreas medalimängu ei sekku, on tulevikku silmas pidades mõtet silma peal hoida lumelaua Big Airi võistlusel ning segapaari-curlingʼul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lumelaua Big Air

Hüvasti, paarisslaalom! Alles 2014. aastal Sotšis debüteerinud lumelauaala on OM-kavast eemaldatud, et teha ruumi teisele. Big Airi võistluse loogika on lihtne: sportlased tuhisevad mööda järsku nõlva alla, teevad ühe vinge õhulennu, kus näitavad kohtunikele võimalikult uhket trikki, ning lõppskoori annab sportlase kahe parima soorituse tulemuste liitmine.

Hingeliselt on Big Air lähedane ala pargisõidule, aga selle muudab korraldajatele köitvamaks ruumiline paigutus. Näiteks Sotši olümpial oli pargisõiduraja pikkus 635 meetrit ehk rajal toimuvat ei olnud finišist näha. Big Air on aga oma ühe hüppega kui peopesal toimuv võistlus. Pealegi saab korraldada nii, et hüpatakse tellingutest tehismäest ehk võistlus võib toimuda sama hästi kui kõikjal, ka olümpialinna südames.

09.11.2017 11.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto