Sisukord
Olümpia
Tänane leht
10.11.2017
Eesti Mullune praamijama võib korduda Kaitseminister Luik eitas kaitseinvesteeringute edasilükkamist Skisofreenikud loobuvad ravist (3) Ühisprojekt paljastab Eesti venelaste hirmud (19) Majandus Eesti Energia bensiin jõuab viimaks autopaaki (7) Saku Õlletehas võtab kasutusele alkomeetriga autod (1) Lihatöösturid: Rakvere palgatüli pole kasulik kellelegi (2) Välismaa May armuaeg on otsakorral Britid tahavad pärast Brexitit ELi kriminaalid välja saata AJA PEEGEL. Eestlastest seiklejate sõjaretk Hispaaniasse lõppes kurvalt (8) NATO eemaldab liikumistõkkeid Hanoi armuturg lapib vietnamlaste hingi Arvamus Neeme Korv: siia kaobki see SKT (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitika keerab külge (18) Tiina Kaukvere: kuidas ma oma ema unistama õpetasin (7) Juhtkiri: kohtusüsteemi eneseregulatsioon Eestis toimib (7) Postimees 1931. aastal: verised rahutused peipsitagustes kolhoosides Kaire Uusen: Eesti palgasüsteem on nagu Ladina-Ameerikas (8) Kultuur Sibulavibud Ivo ja Villu: vihasta nagu aevasta! Punkarid pannakse näitusele Jan Uuspõld: usalda režissööri ja oma sisetunnet! Kõigis meis on törts punkarit «Svingerid» nihutab piirid sinna, kuhu ükski Eesti film pole veel söandanud minna (2) Sport Margus Hunt pääseb Coltsi algkoosseisu Venelased jäid veel kahest Sotši olümpiamedalist ilma Soome tegi Eestile valusalt säru Uued olümpiaalad: Pyeongchangis näeb pooltteist eestlaste tulevast medaliala Ainuvalitsejaks ihkavat Joshuat ootab ees kadalipp Meelis Lätte olümpiaessee: võit iga hinna eest? Mida uut toob 2022. aasta olümpia? Tartu Suured sulgevad uksi. SEB pank jätab Tartu maakonda vaid ühe kontori (3) Kuulutused, 10. november 2017 Psühhiaater: raskest söömishäirest taastudes on tippspordiga jätkamine sageli küsitav Sportlaste söömishäired – alahinnatud probleem Aparaaditehase kõrvale plaanitakse kogukonnahostelit (1) Vastu talve hakkasid jalgrattad kaduma Haldusreformi sunnil tekkinud uut valda vaevab veel nimeküsimus (1) Kirikuraamatud leiab nüüd virtuaalriiulist Elleri kooli Mir soovib teha muusikat, mis on õige ja lahe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mida uut toob 2022. aasta olümpia?

1 min lugemist
Sünkroonuisutamine pürib 2022 olümpiakavva. FOTO: Lehtikuva / Scanpix

Pyeongchangi OMi valguses on paslik ette vaadata ka järgmistele talimängudele Pekingis, sest juba praegu on üpris kindel üks kavva lisanduv võistlusala – Hiinas peaksid esimest korda olümpiamedalid saama naiskahevõistlejad. Selle ajaloolise sammu juures on suur roll mängida ka Eestil, sest 5.–7. jaanuarini 2018 peetaval Otepää MK-etapil meestele astuvad kontinentaalkarika raames esimest korda võistlustulle ka naised. Otseülekandeid Otepäält vahendavad Eesti Meedia väljaanded.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ilmselt ei ole naiskahevõistlejate lisandumine ainus Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) aladel tehtav vangerdus. Tõenäoline on, et ära kaob mõni vigursuusaala ja see asendatakse freestyle-suusatamise Big Airi võistlusega, ning arvatavasti minnakse ka murdmaasuusatamise programmi kallale. FISi murdmaajuht Pierre Mignerey andis hiljuti intervjuu, kus kinnitas, et plaan on ära kaotada suusavahetusega sõit ning asendada see traditsioonilise jälitussõiduga. Lisaks on loetud klassikalise suusasprindi päevad – edaspidi võiks võistelda murdmaasuusakrossis, kus traditsioonilisele rajale on lisatud ületamiseks erinevaid takistusi. Võistkondlikud sprindid muudetaks edaspidi aga segateatevõistluseks.

Rahvusvaheline Uisuliit (ISU) alustas tänavu suvel eeltööd, et Pekingis jagataks olümpiamedaleid sünkroonuisutamises. Tõenäosus, et ala võistluskavva võetakse, on suur, sest vastavasisulisse töörühma kaasati ka Hiina olümpiakomitee liige ja kahekordne Salt Lake City mängude kuldmedalist lühirajauisutamises Yang Yang.

09.11.2017 11.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto