Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
10.11.2017
Eesti Mullune praamijama võib korduda Kaitseminister Luik eitas kaitseinvesteeringute edasilükkamist Skisofreenikud loobuvad ravist (3) Ühisprojekt paljastab Eesti venelaste hirmud (19) Majandus Eesti Energia bensiin jõuab viimaks autopaaki (7) Saku Õlletehas võtab kasutusele alkomeetriga autod (1) Lihatöösturid: Rakvere palgatüli pole kasulik kellelegi (2) Välismaa May armuaeg on otsakorral Britid tahavad pärast Brexitit ELi kriminaalid välja saata AJA PEEGEL. Eestlastest seiklejate sõjaretk Hispaaniasse lõppes kurvalt (8) NATO eemaldab liikumistõkkeid Hanoi armuturg lapib vietnamlaste hingi Arvamus Neeme Korv: siia kaobki see SKT (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitika keerab külge (18) Tiina Kaukvere: kuidas ma oma ema unistama õpetasin (7) Juhtkiri: kohtusüsteemi eneseregulatsioon Eestis toimib (7) Postimees 1931. aastal: verised rahutused peipsitagustes kolhoosides Kaire Uusen: Eesti palgasüsteem on nagu Ladina-Ameerikas (8) Kultuur Sibulavibud Ivo ja Villu: vihasta nagu aevasta! Punkarid pannakse näitusele Jan Uuspõld: usalda režissööri ja oma sisetunnet! Kõigis meis on törts punkarit «Svingerid» nihutab piirid sinna, kuhu ükski Eesti film pole veel söandanud minna (2) Sport Margus Hunt pääseb Coltsi algkoosseisu Venelased jäid veel kahest Sotši olümpiamedalist ilma Soome tegi Eestile valusalt säru Uued olümpiaalad: Pyeongchangis näeb pooltteist eestlaste tulevast medaliala Ainuvalitsejaks ihkavat Joshuat ootab ees kadalipp Meelis Lätte olümpiaessee: võit iga hinna eest? Mida uut toob 2022. aasta olümpia? Tartu Suured sulgevad uksi. SEB pank jätab Tartu maakonda vaid ühe kontori (3) Kuulutused, 10. november 2017 Psühhiaater: raskest söömishäirest taastudes on tippspordiga jätkamine sageli küsitav Sportlaste söömishäired – alahinnatud probleem Aparaaditehase kõrvale plaanitakse kogukonnahostelit (1) Vastu talve hakkasid jalgrattad kaduma Haldusreformi sunnil tekkinud uut valda vaevab veel nimeküsimus (1) Kirikuraamatud leiab nüüd virtuaalriiulist Elleri kooli Mir soovib teha muusikat, mis on õige ja lahe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haldusreformi sunnil tekkinud uut valda vaevab veel nimeküsimus

1 min lugemist
Heiki Sarapuu (vasakul) ja Aivar Aleksejev FOTO: Margus Ansu

Kambja ja Ülenurme valla sundliitmise tulemusel tekkinud uues Kambja vallas on juhid valitud, nii volikogu komisjonides kui vallavalitsuses on esindatud mõlema endise omavalitsuse esindajad.

Kambja 21-liikmelist vallavolikogu juhib Heiki Sarapuu (Reformierakond), kes varem seisis Ülenurme vallavolikogu eesotsas. «Olen selles ametis juba neljandal ringil,» ütles Heiki Sarapuu. «Oma kümmekond aastat tuleb ära, alguses olin ametis kolme aasta kaupa.» 

Juhid mõlemast vallast

Volikogu aseesimeheks valiti Irma Drenkhan (valimisliit Koduvald), kes viimaste kohalike volikogude valimisteni juhtis Kambja vallavolikogu. «Oleme üritanud oma elu sisse seada nii, et mõlemast endisest omavalitsusest oleksid esindajad uue valla juhtkohtadel, ei tahtnud, et üks vald sööb teise ära,» rääkis Heiki Sarapuu. «Näiteks vallavolikogu revisjonikomisjoni esimees on meil endisest Kambja vallast.»

Läinud nädalal valis volikogu Kambja vallavanemaks reformierakondlase Aivar Aleksejevi ja abivallavanemaks Ivar Tedrema (valimisliit Koduvald). Aivar Aleksejev oli seni Ülenurme ja Ivar Tedrema Kambja vallavanem. 

Kus hakkab asuma Kambja vallamaja, kas Kambjas või Ülenurmel? «Praegu on põhipunkt ikka Ülenurmel,» vastas Heiki Sarapuu. «Aga abivallavanema töökoht on peamiselt Kambjas, loomulikult käib ta ka Ülenurmel. Tööd on meil kahe valla peale päris palju, ega senistes vallavalitsustes suuri koondamisi tule. Näiteks sotsiaaltöö peab ju kohapeale jääma. Ehitusvaldkond on küll kavas ühendada.»

Nimega ei lepi

Kui vallamaja asjus on selgus enam-vähem majas, siis valitsuse otsusega nimetada uus omavalitsus Kambja vallaks pole sugugi lepitud. «Meie mõte on panna valla nimeks ikka Ülenurme, aga volikogusse pole see ettepanek veel läinud,» rääkis Heiki Sarapuu. 

«Omavalitsuse nime võime muuta ning praegu selline soov meil on. Kuna Ülenurme vald täitis haldusreformi seaduse järgi kõik nõuded, oleks õige, et meie nimi säilib. Ülenurme vallas oli enne sundliitmist ikkagi ligi 7500 elanikku,» lisas ta.

Seotud lood
09.11.2017 11.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto