Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lihatöösturid: Rakvere palgatüli pole kasulik kellelegi

4 min lugemist
FOTO: Silver Alt

Kuigi kiire võrdlus näitab, et Rakvere lihatööstuses streikima hakanud tapaliini tööliste praegune palgatase jääb alla nii Eesti toidutootmissektori kui ka Lääne-Virumaa keskmisele, annab 17. oktoobrist lahvatanud töövaidlus tunnistust märksa sügavamatest probleemidest ettevõttes. Siiski loodavad teised lihatöösturid, et asi leiab pingetest hoolimata rahumeelse lahenduse.

Tellijale

«Meil on mitu gruppi: tapaliin, tapasaaduste ja soolte töötlemine, lihalõikus,» kirjeldas Postimehele anonüümseks jääda soovinud Rakvere lihatööstuse töötaja, milliseid ameteid 64 tapamaja töötajat peavad. «Tapaliinil on meil 22 töökohta ja selle pärast seisak tekkiski. Ise ma töötan ka liinil.»

Kuigi amet on neil inimestel üks, jaguneb see palga suuruse järgi omakorda nelja kategooriasse selle alusel, kellel millised oskused on. Kuus saavad nad kätte keskmiselt 750–900 eurot. Teisisõnu, nende brutokuupalk jääb 925 ja 1120 euro vahele.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto