Venelased jäid veel kahest Sotši olümpiamedalist ilma

Sotši olümpiamängude meeste 50 km eraldistardist sõidu esialgsed medalimehed. Vasakult: Maksim Võlegžanin, Aleksandr Legkov, Ilja Tšernussov. FOTO: PHIL NOBLE/REUTERS

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) otsustas Venemaa murdmaasuusatajate Aleksei Petuhhovi, Maksim Võlegžanini, Jevgenija Šapovalova ja Julia Ivanova tulemused 2014. aasta Sotši olümpiamängudel tühistada ning määras neile eluaegse olümpial osalemise keelu.

Tellijale Tellijale

Ühtlasi jäävad venelased ilma veel kahest olümpiamedalist: Võlegžanin võitis viimastel taliolümpiamängudel hõbemedali paarissprindis, 50 km ühisstardiga sõidus ja 4x10 km teatesõidus. Petuhhovi, Šapalova ja Ivanova tulemuste tühistamine medalite tasaarvestust ei mõjuta.

Eelmisel nädalal teatas ROKi distsiplinaarkomisjon, et 50 km ühisstardiga sõidus triumfeerinud Aleksandr Legkov ja tema koondisekaaslane Jevgeni Belov on eluks ajaks olümpiamängudelt diskvalifitseeritud. Venelased jäid ilma kahest medalist: Legkovi olümpiakullast ja meeste 4x10 km teatesõidus võidetud hõbemedalist.

09.11.2017 11.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto