Sisukord
Sport
Tänane leht
10.11.2017
Eesti Mullune praamijama võib korduda Kaitseminister Luik eitas kaitseinvesteeringute edasilükkamist Skisofreenikud loobuvad ravist (3) Ühisprojekt paljastab Eesti venelaste hirmud (19) Majandus Eesti Energia bensiin jõuab viimaks autopaaki (7) Saku Õlletehas võtab kasutusele alkomeetriga autod (1) Lihatöösturid: Rakvere palgatüli pole kasulik kellelegi (2) Välismaa May armuaeg on otsakorral Britid tahavad pärast Brexitit ELi kriminaalid välja saata AJA PEEGEL. Eestlastest seiklejate sõjaretk Hispaaniasse lõppes kurvalt (8) NATO eemaldab liikumistõkkeid Hanoi armuturg lapib vietnamlaste hingi Arvamus Neeme Korv: siia kaobki see SKT (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitika keerab külge (18) Tiina Kaukvere: kuidas ma oma ema unistama õpetasin (7) Juhtkiri: kohtusüsteemi eneseregulatsioon Eestis toimib (7) Postimees 1931. aastal: verised rahutused peipsitagustes kolhoosides Kaire Uusen: Eesti palgasüsteem on nagu Ladina-Ameerikas (8) Kultuur Sibulavibud Ivo ja Villu: vihasta nagu aevasta! Punkarid pannakse näitusele Jan Uuspõld: usalda režissööri ja oma sisetunnet! Kõigis meis on törts punkarit «Svingerid» nihutab piirid sinna, kuhu ükski Eesti film pole veel söandanud minna (2) Sport Margus Hunt pääseb Coltsi algkoosseisu Venelased jäid veel kahest Sotši olümpiamedalist ilma Soome tegi Eestile valusalt säru Uued olümpiaalad: Pyeongchangis näeb pooltteist eestlaste tulevast medaliala Ainuvalitsejaks ihkavat Joshuat ootab ees kadalipp Meelis Lätte olümpiaessee: võit iga hinna eest? Mida uut toob 2022. aasta olümpia? Tartu Suured sulgevad uksi. SEB pank jätab Tartu maakonda vaid ühe kontori (3) Kuulutused, 10. november 2017 Psühhiaater: raskest söömishäirest taastudes on tippspordiga jätkamine sageli küsitav Sportlaste söömishäired – alahinnatud probleem Aparaaditehase kõrvale plaanitakse kogukonnahostelit (1) Vastu talve hakkasid jalgrattad kaduma Haldusreformi sunnil tekkinud uut valda vaevab veel nimeküsimus (1) Kirikuraamatud leiab nüüd virtuaalriiulist Elleri kooli Mir soovib teha muusikat, mis on õige ja lahe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome tegi Eestile valusalt säru

3 min lugemist
Eesti jalgpallikoondis enne mängu Soomega. FOTO: Jana Pipar

Mis sellest, et tegu polnud valikmänguga. Keda see lohutab või mida see vabandab? Soome käest konkreetselt tappa saada – üles ei jäänud ainsatki «aga» ega «kuid» – on alati ebameeldiv. Kusjuures kaotus võinuks olla piinlikumgi, sest 3:0 värava järel luhtas Soome kolm väga head šanssi skoori suurendada. Seega, kuni järgmise trehvamiseni kuulub tögamisõigus nüüd tervenisti Soomele.

Tellijale Tellijale

Miks nõnda läks? Miks sai Eesti meeskond oma 2017. aasta suurima kaotuse Soome käest, kelle mängijate valik on meie omast kõvem, ent kindlasti mitte võrreldav Belgia, Kreeka, Horvaatia või Bosnia ja Hertsegoviinaga, kelle kõigiga on Eesti tänavu väärikalt mänginud? Mitte tingimata võitnud või viigistanud, aga viisakalt mänginud.

Valikmängudes keskendumisraskusi enamasti ette ei tule, maavõistlustes aga küll. Mäletame ju hästi, kuidas Horvaatia tuli märtsis lõdva jalaga Lillekülla ja lahkus 0:3 kolakaga. Eestit ei saanud eile süüdistada vastase alahindamises või ükskõiksuses, aga nappis meelekindlust. Seda masohhismi piiril olevat soovi jälgi ja külma ilmaga kunstmurul jalgpallimängimist nautida.

09.11.2017 11.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto