L, 28.05.2022

Euroopa kohal hõljus radioaktiivne pilv

Guardian/PM
Euroopa kohal hõljus radioaktiivne pilv
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Betoonsakofaag Tšernobõli tuumajaama 4. ploki peal, millest 26. aprilli 1986. aasta plahvatuse järel lendus Euroopa kohale suur hulk radioaktiivseid aineid.
Betoonsakofaag Tšernobõli tuumajaama 4. ploki peal, millest 26. aprilli 1986. aasta plahvatuse järel lendus Euroopa kohale suur hulk radioaktiivseid aineid. Foto: Sergei Supinski / AFP / Scanpix

Viimased nädalad Euroopat katnud radioaktiivne pilv annab Prantsuse ekspertide sõnul märku sellest, et Venemaal või Kasahstanis toimus septembri viimasel nädalal tuumaõnnetus, vahendab The Guardian.

Prantsuse tuumaohutuse instituut IRSN välistas neljapäeval tehtud teadaandes õnnetuse tuumareaktoriga, öeldes, et see pidi toimuma tõenäoliselt tuumajäätmete käitlemisel. Instituut lisas, et Euroopa elanike tervisele või keskkonnale see mingit ohtu ei kujuta.

IRSN ei osanud teha kindlaks õnnetuse täpset toimumiskohta, öeldes avalduses, et kliimamustrite analüüsi kohaselt on radioaktiivne pilv tõenäoliselt pärit kusagilt Volga jõe ja Uurali mäestiku vaheliselt alalt. See tähendab, et intsident võis aset leida kas Venemaal või Kasahstanis.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles