K, 18.05.2022

Mart Soidro: Eesti teest ja mootorispordist

Mart Soidro
, literaat
Mart Soidro: Eesti teest ja mootorispordist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Retrofoto Ott Tänakust
Retrofoto Ott Tänakust Foto: ARVET M

​Järgmisel pühapäeval selgub autoralli maailmameistrivõistluste viimasel etapil Austraalias, kas Ott Tänakul õnnestub tulla individuaalarvestuses teiseks või kordab ta Marko Märtini saavutust 2004. aastast, mil eile 42. sünnipäeva tähistanud piloot jäi hooaja kokkuvõttes kolmandaks. Võistkondlik maailmameistritiitel on meie mehel juba taskus ja leping järgmiseks hooajaks Toyota tehasemeeskonnaga sõlmitud. Pole paha, nagu klassikud tavatsevad öelda.

Kas polnud see mitte Vaapo Vaher, kes tõdes juba sajandi alguses, et Eesti sport on kokkuvõttes üks suur maadlemine. Tõsi, ta pidas silmas kõikvõimalike probleemidega maadlemist. Kui motosporti silmas pidada, siis käigukasti purunemist, kivi otsa sõitmist või üle katuse käimist. Aga kõik, mis ei tapa, teeb teadupoolest tugevaks.

Rallisõitja parimasse ikka jõudnud 30-aastane Ott Tänak on sel hooajal seda ju tõestanud ja „kordades vähem puusse pannud”. Tõsi, i-le jäi täpp peale panemata ja Sébastien Ogier on ametlikult alates 19. novembrist viiekordne maailmameister.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles