Sisukord
Eesti
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (2) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (3) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (3) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (13) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (7) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on 90. sünniaastapäev ühel Eestist pärit luuletajal ja astronautikainseneril. Aastast 1962 NASAs töötanud eestlane on olnud tegev enam kui 175 satelliidi üleslaskmisel. Aastatel 1993–1995 oli ta Eesti kaitsejõudude staabi nõunik Tallinnas. Kirjanduslikku tegevust alustas ta novelliga «Sulgunud ring», oma värsse on ta avaldanud pagulusajakirjanduses ja luulekogus «Lauljad klaasmere ääres» (1958). Ta on pälvinud Henrik Visnapuu kirjandusauhinna (1959) ja Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2001). Kellest on jutt?

2. Moskva on teadupärast Venemaa pealinn. Moskva pole ainult Venemaa linn. Ameerika Ühendriikides on Moskva kogunisti kahes osariigis. Millistes osariikides võib Ameerika Ühendriikides Moskvat külastada?

3. Tema saavutusi on toetanud hulk naisi. Kes on see sportlane, kelle spordivahendid on kandnud kauneid nimesid, nagu Julia, Kate, Kate’i Nurjatu Õde, Mahlane Liz, Randy Many, Kinky Kylie, Näljane Heidi, Suzie, Eva ja Margherita, Gina?

4. «Albertvilleʼi räpp» on pärast iseseisvuse taastamist loodud esimene Eesti oma olümpialaul, mida meeldejääva püüdlikkusega esitasid Allar Levandi ja Ago Markvardt. Kes on selle laulu autorid?

5. Millises veekogus asub Ungari suurim saar, 257 ruutkilomeetri suurune Csepeli saar?

Vastused:

1. Jyri Kork (1927–2001).

2. Idahos ja Pennsylvanias. Idaho Moscow’s elab umbes 25 000 inimest, Pennsylvania Moscow’s 10 korda vähem.

3. F1 piloot Sebastian Vettel on oma autodele naisenimesid pannud alates 2008. aastast.

4. Muusika Mihkel Raud, sõnad Aivo Paljasmaa.

5. Doonau jões.

Seotud lood
    18.02.2020 19.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto