N, 19.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna tähistatakse Jaapanis traditsioonilist siirderiituse päeva Shichi-Go-San ehk 7-5-3. Päeva peategelasteks on 3- ja 7-aastased tüdrukud ning 3- ja 5-aastased poisid. Siirderiitused on sündmused, mis märgivad inimese jõudmist ühest eluetapist teise. Mida teevad Jaapani lapsed sel päeval esimest korda?

2. Selle filmi peategelane on ajakirjanik April O’Neil, keda mängib Megan Denise Fox. Neli tegelast kannavad tuntud kunstnike nimesid: Leonardo, Michelangelo, Donatello ja Raphael. Mis film?

3. Peaministrit ei ole kolmes Euroopa Liidu riigis. Saksamaal ja Austrias peavad seda ametit liidukantslerid. Milline on kolmas riik?

4. J. Randvere novelli «Ruth» (1909) peetakse ideaalnaise portreeks. Sama teost on peetud ka ideaalkeele portreeks. Autor algatas 1912. aastal keeleuuendusliikumise ning on meie emakeelt rikastanud sadade tänaseni kasutusel olevate sõnadega. Kes peitub koduküla järgi valitud pseudonüümi J. Randvere taga?

5. 1931. aasta aprillikuus tegi marsruudil Tallinn–Türi katsesõidu esimene Eestis (Franz Krulli tehases) valmistatud auruvedur. Millega vedurit köeti?

Vastused:

1. Kannavad kimonot.

2. «Teismelised ninjakilpkonnad» («Teenage Mutant Ninja Turtles», 2014), režissöör Jonathan Liebesman.

3. Küpros on presidentaalne riik.

4. Keeleteadlane Johannes Aavik (1880–1973). Aastatel 1914–1928 andis ta välja krimisarja «Hirmu ja õuduse jutud», olles ise ka Edgar Allan Poe novellide peamine eestindaja.

5. Põlevkiviga.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles