Sisukord
Eesti
Postimees
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Värske vallavanem juhib korraga kaht omavalitsust (1) Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on rahvusvaheline Guinnessi rekordite päev. Guinnessi rekordite raamatut antakse teatmikuna välja igal aastal. Teatmiku endaga on samuti seotud mõned rekordid. Et seda Ameerika Ühendriikide raamatukogudest kõige sagedamini varastatakse, pole ametlikult rekordina fikseeritud, kuid üks maailmarekord on raamatu käes küll. Mis rekord?

2. Praskovja (Paša) Angelina nimelist auhinda hakati välja andma 1974. aastast. Auhinnaks oli pisiskulptuur, 300 rubla ja võimalus kohtuda kosmonautidega. Teadaolevalt on Eestis selle auhinna saanud 12 naist: Elmine Otsman, Elle Müür, Erika Rõõm, Heljo Kees, Anne Kopli, Sirje Kriisa, Aria Rõõm, Maimu Lenzius, Elju Kaubi, Maimu Lutterus, Ene Põllumäe ja Vilja Metsaveer. Kelle tunnustamiseks oli see auhind ette nähtud?

3. Kelle või mille ees tunnevad hirmu gefürofoobid?

4. Kus asuvad Sinkarka soo, Kullkroonisoo, Suured Mäed, Kunila mägi (paikkonna kõrgeim tipp), aga ka Axeli siht ja Taani Kuninga Aed? Aastatel 1919–1944 eksisteeris seal samanimeline vald.

5. Naiste kaelarihmad ehk choker’id on taaselustatud ehtetrend. Alguse sai see trend õige ammu Prantsuse revolutsiooni ajal, kui kanti punast nahkpaela mälestamaks giljotineeritud ohvreid. Teine suurem kaelarihmade buum algas 1863. aastal valminud kuulsa maaliga, millel kujutatud kurtisaanil pole seljas muud kui vaid must punutud nöör kaela ümber. Kes on selle maali autor? Mis on maali pealkiri?

Vastused:

1. Ta on kõige enam müüdud autoriõiguste kaitsega raamat maailmas.

2. Naismehhanisaatorite. Naistraktorist Praskovja (Paša) Angelina (1912–1959) oli Nõukogude Liidus töökuulsuse ikoon, meestest oli selles staatuses kaevur Aleksei Stahhanov (1906–1977).

3. Sildade.

4. Naissaarel.

5. Édouard Manet «Olympia».

Seotud lood
    15.11.2017 17.11.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto