Sisukord
Sport
Tänane leht
13.11.2017
Eesti Pedofiilid raalivad netis väikelaste alastipilte ja -videoid (6) Aasta isa: miski ei korva perest eemal olemist USA ajaleht: Ivangorodi promenaad sai korruptsiooni tõttu Narva omast lühem Ikla kandi alkoholipoed suurendavad müügipinda Kerkivast hinnast hoolimata on hooldekodudes järjekord Kõik kolm eelmisel nädalal kadunud poissi leiti üles Pori veab autod Saaremaa külateel kraavi Majandus USA suurkaubamajad ei suuda veebipoodidega võistelda Väikeinvestorite nimel Telia vastu Välismaa Šoti saareelanikud võitlevad suurärimeestega Putiniga kohtunud Trumpi sõnul usub ta oma Vene kolleegi siirusesse Poolas tähistati iseseisvuspäeva Välismaa 13.11.2017 Washingtonis paistab Trumpi taandamine ebatõenäoline Arvamus Alfred Lepaotsast-Latsatas: kvantopside hüoosise kaudu arhüksoseni (10) Heili Sibrits: minu isa, aasta isa (2) Postimees 1935. aastal: Eestis raadioabonente üle 20000 Juhtkiri: Narva ja Ivangorod – promenaad on rahvusvaheline lugu (4) Andrus Karnau: pensioniühistu keskpanga pihtide vahel (2) Ants Nõmper: õigusteaduskond ei karda konkurentsi Reigo Ginter: unustatud kriis Ukrainas (18) Kultuur Seksi surutud soovunelmad (3) Sport Kalev/Cramo on juba täiesti meeskonna moodi (2) Malta 3:0 alistamine oli rahuldav vigade parandus, aga ei enamat Kommentaar: võõrsil löödud väravate reegel tuleb kaotada Teadus Uuring näitab dinosauruste halba õnne - ükskõik kuhu mujale maandunud meteoriit poleks neid hävitanud AK Võitlus koha eest liivakastis Tartu Autoärimees kinkis haigetele lastele kümme tuhat eurot Bigbankiga liitunud Austraalia koondislane pole klubi kõige suurema palgaga mängija Koorimuusikamaraton täitis päeva ja õhtu Pealinna vana tramm veedab pensionipõlve Põltsamaa lähistel Tartlased katsetavad linnaliinibussides vabakäepiletit (1) Sõpruse poest jääb vaid mälestus Korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler: poliitiline kultuur ei näita paranemise märke (1) Jarno Laur: joon alla ehk aruanne kaaslinlastele (2) Tartu noored vutimehed napsasid meistrivõistlustelt neli medalit Filmifond toetab Johannes Pääsukese filmi Lapsed sukelduvad rollimängudes täiskasvanute rahamaailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu noored vutimehed napsasid meistrivõistlustelt neli medalit

2 min lugemist
Eliitliigas pronksmedalid teeninud Tammeka (sinistes särkides) nahutas hooaja viimases mängus Narva Transi 6:1. FOTO: Kristjan Teedema

Väljakupõuasesse Tartusse Sepa jalgpallikeskust rajades rõhutas JK Tammeka, et uue platsiga soovitakse tunduvalt parandada klubi võistkondade treeningtöö kvaliteeti. Nüüd, vähem kui poolteist aastat pärast jalgpallikeskuse avamist ongi esimesed viljad käes: Tammeka noortegrupid võitsid Eesti noortemeistrivõistlustelt neli medalit.

«Kuigi kõige kirkam medal jäi võtmata, siis ausalt öeldes ei mäletagi nii edukat aastat,» tõdes JK Tammeka tehniline juht Ken Viidebaum. Kui mullu saavutas Tammeka ühe pronksise medali U17 esiliigas, siis nüüd tulid hõbedad U16 ja U17 esiliigades ning pronksid U14 esiliigas ja U17 eliitliigas.

Esmatähtis mängupilt

Ken Viidebaumi sõnul on Sepa staadioni rolli nendes tulemustes võimatu üle hinnata. 

Kõik medalitele tulnud võistkonnad treenivad iga päev just seal ning saavad pallile pihta anda vähemalt poolel väljakul. Enne Sepa valmimist sellist luksust eriti tihti ei olnud ning sageli tuli leppida Tamme staadioni kunstmuru veerandikuga. «Ma ei kujuta praegu ettegi, mida me ilma Sepata teeksime ja kuidas klubid kahele suuremale linnastaadionile ära mahuksid,» nentis Viidebaum.

Kuigi Tammekale on esmatähtis mängupilt ja üldine areng, tunnistas Viidebaum, et ka medalid on olulised, sest lõpuks on tõe kriteeriumiks tulemus. «Aga tulemus ei tohi mõjutada mängupilti,» rõhutas tehniline juht.

U17 võistkonda kuuluv keskväljamees Patrick Genro Veelma põrutas eliitliigas ja esiliigas kokku muljetavaldavad 79 väravat.

Positiivseks üllatuseks peab Viidebaum Marti Pähna treenitava U14 meeskonna kolmandat kohta ning erilist kiitust väärib mõistagi U17 eliitliiga pronks. 

Selle liiga puhul on tegu Eesti noortemeistrivõistluste kõige elitaarsema vanuseklassiga, mis on otsene hüppelaud meestejalgpalli.

Tulemus on seda hinnatavam, et Tammeka toetus eliitliigas lisaks 2001. aastal sündinutele paljus ka 2002. aastakäigule ning erinevalt mõnest teisest klubist ei saatnud platsile esiliigas või suisa meistriliigas karastunud noori. 

Võistkonda kuuluv 15-aastane Patrick Genro Veelma põrutas U17 eliitliigas ja U17 esiliigas kokku muljetavaldavad 79 väravat, mis on seda tähelepanuväärsem, et ta pole sugugi ründaja, vaid hoopis keskväljamees, kes täitis pea pooltes mängudes lausa kaitsva poolkaitsja ülesandeid.

U17 võistkondade peatreener, endine esindusmeeskonna loots Indrek Koser nentis, et patt oleks mitte rahul olla, seda enam, et kummaski liigas polnud ka kuldmedal võimatu missioon. 

Lisaks võimalikult heale kohale lõpptabelis pani ta suurt rõhku ka sellele, et tehtav töö sarnaneks võimalikult palju esindusmeeskonna omaga. «Nõudmised on sarnased, et üleminek meesteklassi oleks võimalikult lihtne,» selgitas treener.

Väljakuid juurde

Tartu teine suur jalgpalliklubi FC Santos jäi seekord medalita, kuid sellele vaatamata pole klubi noortetöö koordinaator Hendrik Toots pettunud, sest treenerid ja mängijad andsid endast parima ning keegi lati alt läbi ei jooksnud.

Nagu Tammekas, on ka Santoses esmatähtis mängupilt ning tulemus peab olema mängupildi kajastus. «Noorteklassi medalid on toredad, kuid neist pole mingit kasu, kui oma potentsiaali ei suudeta täiskasvanuna realiseerida,» tõdes Toots.

Tartu jalgpalli arengu suurima pudelikaelana tõid nii Viidebaum kui ka Toots välja «vana hea» väljakunappuse, kuid mõlemad märkisid, et vähemalt on nüüd tekkinud uus lootus jalgpallihalli osas.

Ken Viidebaum lisas, et kindlasti võiks olla veelgi enam häid treenereid, sest neid pole kunagi liiga palju. Korralikud treeningutingimused ning kvaliteetselt omandatud vutimängu põhitõed peaks loogiliselt kaasa tooma sellegi, et edaspidi murrab Eesti rahvuskoondisesse üha enam Tartust pärit jalgpallureid.

Tartu klubid noorte meistrivõistlustel

U14 esiliiga

3. JK Tammeka, 6. FC Santos, 7. FC Helios

U15 esiliiga

10. FC Santos

U16 esiliiga

2. JK Tammeka, 6. FC Santos

U17 esiliiga

2. JK Tammeka, 10. FC Helios

U17 eliitliiga 

3. JK Tammeka, 7. FC Santos

Seotud lood
11.11.2017 14.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto