Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.11.2017
Eesti Pedofiilid raalivad netis väikelaste alastipilte ja -videoid (6) Aasta isa: miski ei korva perest eemal olemist USA ajaleht: Ivangorodi promenaad sai korruptsiooni tõttu Narva omast lühem Ikla kandi alkoholipoed suurendavad müügipinda Kerkivast hinnast hoolimata on hooldekodudes järjekord Kõik kolm eelmisel nädalal kadunud poissi leiti üles Pori veab autod Saaremaa külateel kraavi Majandus USA suurkaubamajad ei suuda veebipoodidega võistelda Väikeinvestorite nimel Telia vastu Välismaa Šoti saareelanikud võitlevad suurärimeestega Putiniga kohtunud Trumpi sõnul usub ta oma Vene kolleegi siirusesse Poolas tähistati iseseisvuspäeva Välismaa 13.11.2017 Washingtonis paistab Trumpi taandamine ebatõenäoline Arvamus Alfred Lepaotsast-Latsatas: kvantopside hüoosise kaudu arhüksoseni (10) Heili Sibrits: minu isa, aasta isa (2) Postimees 1935. aastal: Eestis raadioabonente üle 20000 Juhtkiri: Narva ja Ivangorod – promenaad on rahvusvaheline lugu (4) Andrus Karnau: pensioniühistu keskpanga pihtide vahel (2) Ants Nõmper: õigusteaduskond ei karda konkurentsi Reigo Ginter: unustatud kriis Ukrainas (18) Kultuur Seksi surutud soovunelmad (3) Sport Kalev/Cramo on juba täiesti meeskonna moodi (2) Malta 3:0 alistamine oli rahuldav vigade parandus, aga ei enamat Kommentaar: võõrsil löödud väravate reegel tuleb kaotada Teadus Uuring näitab dinosauruste halba õnne - ükskõik kuhu mujale maandunud meteoriit poleks neid hävitanud AK Võitlus koha eest liivakastis Tartu Autoärimees kinkis haigetele lastele kümme tuhat eurot Bigbankiga liitunud Austraalia koondislane pole klubi kõige suurema palgaga mängija Koorimuusikamaraton täitis päeva ja õhtu Pealinna vana tramm veedab pensionipõlve Põltsamaa lähistel Tartlased katsetavad linnaliinibussides vabakäepiletit (1) Sõpruse poest jääb vaid mälestus Korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler: poliitiline kultuur ei näita paranemise märke (1) Jarno Laur: joon alla ehk aruanne kaaslinlastele (2) Tartu noored vutimehed napsasid meistrivõistlustelt neli medalit Filmifond toetab Johannes Pääsukese filmi Lapsed sukelduvad rollimängudes täiskasvanute rahamaailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: Eestis raadioabonente üle 20000

1 min lugemist
O.-Ü. RAADIO-ELEKTROTEHNIKA TEHAS (RET) kataloog (1935/36). FOTO: raadiotuba.and.ee

Andmetel kuni 1. oktoober sellel aastal on meil raadioabonente 20162. Võrdluseks on märkida, et näiteks 1927. aastal oli nende arv ainult 7000. Raadiokuulajate arv on loomulikult kõige tihedam suuremates linnades Tallinnas ja Tartus.

Nimelt tuli 1. aprillil Tallinnas iga 18 elaniku ja Tartus iga 24 elaniku kohta üks raadioabonement. Maakondades on raadiokuulajate arv veel õige hõre, nii et iga 223 elaniku kohta tuleb üks raadioabonement.

Elukutselt on raadio-raadioringhäälingu kuulajatest meil kõige enam riigi- ja omavalitsusteenistujaid. Neile järgnevad põllumehed, ärimehed, töösturid ja äriteenijad.

Raadioaparaatide sissevedu on tublisti suurenenud. Nimelt on tänavuse 9 kuu raadioaparaatide ja nende osade sissevedu koguselt 192 protsenti ja väärtuselt 140 prots. suurem kogu 1934. aasta sisseveost. Üksikute riikide järgi on raadioaparaatide impordis tänavu esikohal Holland. Aparaatide osade ja tarvete sisseveo alal on esikohal Saksamaa.

Huvitav on tähele panna, et detektoraparaatide abonentide arv on kahanenud kiiresti ning lampaparaatide arv kasvanud järjekindlalt. 1928. aastal oli meil tervelt 10200 detektoraparaadi abonenti, kuid 1. aprilliks 1935 oli neid järele jäänud ainult 3014.

13.11.1935

Seotud lood
    11.11.2017 14.11.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto