Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: Eestis raadioabonente üle 20000

1 min lugemist
O.-Ü. RAADIO-ELEKTROTEHNIKA TEHAS (RET) kataloog (1935/36). FOTO: raadiotuba.and.ee

Andmetel kuni 1. oktoober sellel aastal on meil raadioabonente 20162. Võrdluseks on märkida, et näiteks 1927. aastal oli nende arv ainult 7000. Raadiokuulajate arv on loomulikult kõige tihedam suuremates linnades Tallinnas ja Tartus.

Nimelt tuli 1. aprillil Tallinnas iga 18 elaniku ja Tartus iga 24 elaniku kohta üks raadioabonement. Maakondades on raadiokuulajate arv veel õige hõre, nii et iga 223 elaniku kohta tuleb üks raadioabonement.

Elukutselt on raadio-raadioringhäälingu kuulajatest meil kõige enam riigi- ja omavalitsusteenistujaid. Neile järgnevad põllumehed, ärimehed, töösturid ja äriteenijad.

Raadioaparaatide sissevedu on tublisti suurenenud. Nimelt on tänavuse 9 kuu raadioaparaatide ja nende osade sissevedu koguselt 192 protsenti ja väärtuselt 140 prots. suurem kogu 1934. aasta sisseveost. Üksikute riikide järgi on raadioaparaatide impordis tänavu esikohal Holland. Aparaatide osade ja tarvete sisseveo alal on esikohal Saksamaa.

Huvitav on tähele panna, et detektoraparaatide abonentide arv on kahanenud kiiresti ning lampaparaatide arv kasvanud järjekindlalt. 1928. aastal oli meil tervelt 10200 detektoraparaadi abonenti, kuid 1. aprilliks 1935 oli neid järele jäänud ainult 3014.

13.11.1935

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto