Sisukord
Arvamus
Postimees
14.11.2017
Eesti Kilekotiraha uurimine määrib plekitut Pevkurit (20) Traktoriroolis hukkunud poja isa karistati üldkasuliku tööga Korruptsioon püsib omavalitsustes visalt Eesti kortermaju gaasiplahvatus rängalt ei kahjustaks Uuel aastal muutub hambaproteeside hüvitamise kord (1) Majandus Pensionifondide troonile trügib uus valitseja (3) Välismaa Mida tähendab Soome ja Venemaa vahel loodud otseliin? Liibanoni peaministri seiklused võivad lõppeda sõjaga Katalaani aktivistid külastasid Assange'i Endine Poola luurejuht peab Katalooniat heaks õppetunniks Waiapid leiavad pidutsemiseks alati põhjuse (1) Iseseisvuslaste teed läksid lahku Arvamus Jarmo Mäkelä: kõva kära Soomes – kuidas valmistuda Venemaa mõjutustegevuseks (1) Merle Jääger: kas uus on ikka parem kui vana? (11) Juhtkiri: räpane teeb räpaseks (3) Edasi 1989. aastal: jäätis! Ott Järvela: mul on siiralt ükskõik Kultuur Siilikesed kössitavad lumes «Meie geopoliitilises ruumis pole patsifismist abi» Viimane võimalus väärikalt ... Koljat vs. Taavet ehk «Sõda 2023» (3) Sport Arvustus: läbi allasurutud pisarate Wimbledoni peaväljakule Tervis Psühholoog: teadvelolek pole siiski vastus kõigile probleemidele Tartu Tartu turg lasi pahameelt põhjustanud letid ümber ehitada (2) Vastukaja: naabervalla ründamine oli kohatu ja eksitav Haiguspuhang varjupaigas ei lase kassipoegadele kodu pakkuda Moskva neiud nostalgitsevad kalendris Tartu vanade poodidega Salakaubavedajate nutikus paneb tollitöötajaid proovile Kuulmisnõustaja Heli Veide: ma olen olemas, palun tulge! Tibor Navracsics: Euroopa hariduse Achilleuse kand on kehvad põhioskused Suur riigiamet sihib väheste parkimiskohtadega maavalitsuse maja (2) Mall Saul: Riigi eesmärk pole kultuuriautonoomia kaotada Suusalaat ootab kasutatud varustust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastukaja: naabervalla ründamine oli kohatu ja eksitav

2 min lugemist
Luunja vald FOTO: Internet

Tartu vallavolikogu liige Margus Pärsik võrdles hiljuti Tartu Postimehes Tartu valda ja Luunja valda järgmiselt: «Viimase 25 aastaga on vald astunud kümme sammu edasi võrreldes teistega. Kui Luunja vallas on iga ühe või kahe aasta tagant vallavanemale umbusaldusavaldus esitatud, kõik seisab, kõik sureb, siis meie vald on väga heal järjel. Tänu Soobile ehitati Vana-Narva maantee, tänu Aivar Soobi taganttõukamisele ehitati Eesti Rahva Muuseum Raadile.»

Valimisliidu Luunja liikmete hinnangul oli tegu kohatu ja eksitava väljaütlemisega. Seepärast peame vajalikuks välja tuua mõned faktid, mis kinnitavad teistsugust tegelikkust. 

Luunja vallas ei ole iga ühe või kahe aasta tagant vallavanemale umbusaldust avaldatud. Seda on 25 aasta jooksul juhtunud ainult ühel korral, aastal 2008. See on fakt, mida saab igaüks soovi korral kontrollida.

On väga kummaline ja kahetsusväärne, et Tartu valla probleemide taustal sattus eksitava rünnaku objektiks naaberomavalitsus, justkui oleks Luunja vallas asjad väga halvasti. Juba ainuüksi valitsuse tänavusuvine otsus jätta Luunja vald haldusreformi käigus Tartu linnaga sundliitmata kinnitab, et tegelikult pole tegu piirkonnaga, mille puhul oleks kohane rääkida väljasuremisest ja puudulikust arengust.

Luunja vald suudab meie hinnangul pakkuda oma elanikele igati kvaliteetset elukeskkonda ja heal tasemel avalikke teenuseid. Kohalike teenuste hinnad, sealhulgas alushariduse, lastehoiu ning huvitegevuse tasud, on meie vallas soodsaimad omataoliste seas. Ka pakutakse mitmekülgseid võimalusi vaba aja veetmiseks nii lastele kui täiskasvanutele ning valdav osa neist on kasutajatele tasuta.

Luunja vald on üks kiirema elanike arvu kasvuga omavalitsusi. Mitmed suured ettevõtted on leidnud koha meie vallas.

Rääkides viimaste aastate avalikest investeeringutest tuleb kindlasti nimetada Lohkva lasteaia juurdeehitist, Luunja lasteaia renoveerimist ja uusi kergliiklusteid. Samuti jätkub Luunja sadama arendus ja lõpule on jõudmas Luunja kultuuri- ja vaba­­ajakeskuse mahukate renoveerimistööde esimene etapp.

Järgmiseks on kavas linnaäärsesse piirkonda ehitada uus lasteaed ja kogukonnakeskus, ajakohastada keskkooli ruumid, renoveerida Luunja roosiaed ja korrastada olemasolevaid sõiduteid.

Kõik huvilised on lahkesti oodatud Luunja valla ja selle väärtustega tutvuma.

Seotud lood
13.11.2017 15.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto