P, 10.12.2023

Traktoriroolis hukkunud poja isa karistati üldkasuliku tööga

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sakala käis sündmuskohal järgmisel hommikul, siis olid traktor ja selle haagis õnnetuskohalt juba minema toimetatud. Jäljed olid siiski selgelt näha, kraavipervel vedeles aku ning kraavipõhi oli õline.
Sakala käis sündmuskohal järgmisel hommikul, siis olid traktor ja selle haagis õnnetuskohalt juba minema toimetatud. Jäljed olid siiski selgelt näha, kraavipervel vedeles aku ning kraavipõhi oli õline. Foto: Elmo Riig, Politsei

Eile tunnistas Tartu maakohus 34-aastase isa kokkuleppemenetluses süüdi oma 12-aastase poja surma põhjustamises ettevaatamatusest, lisaks tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ja sõiduki süstemaatilises juhtimisõiguseta juhtimises.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi lubas mees möödunud aasta 9. oktoobril Kolga-Jaani vallas oma 12-aastase poja juhtima registreerimata traktorit. Poeg kaotas masina üle kontrolli ja sõitis sellega kraavi. Õnnetuse tagajärjel paiskus poiss traktorist välja ja hukkus sündmuskohal. Lubades liikluses keelatud traktorit juhtima oma lapseealise poja, põhjustas süüdistatav ettevaatamatusest tema surma.

Meest süüdistati veel selles, et ta hoidis 2015. aasta sügisest oma elukohas üheraudset sileraudset püssi ja 34 sileraudse püssi padrunit, ilma et tal oleks olnud selleks vajalikku luba. Lisaks juhtis süüdistatav käesoleva aasta 16. septembril Viljandi-Rõngu maanteel mootorsõidukit Audi, ilma et tal oleks olnud selle kategooria sõiduki juhtimise õigus.

Copy

Märksõnad

Tagasi üles