Sisukord
Uudised
Postimees
14.11.2017
Eesti Kilekotiraha uurimine määrib plekitut Pevkurit (20) Traktoriroolis hukkunud poja isa karistati üldkasuliku tööga Korruptsioon püsib omavalitsustes visalt Eesti kortermaju gaasiplahvatus rängalt ei kahjustaks Uuel aastal muutub hambaproteeside hüvitamise kord (1) Majandus Pensionifondide troonile trügib uus valitseja (3) Välismaa Mida tähendab Soome ja Venemaa vahel loodud otseliin? Liibanoni peaministri seiklused võivad lõppeda sõjaga Katalaani aktivistid külastasid Assange'i Endine Poola luurejuht peab Katalooniat heaks õppetunniks Waiapid leiavad pidutsemiseks alati põhjuse (1) Iseseisvuslaste teed läksid lahku Arvamus Jarmo Mäkelä: kõva kära Soomes – kuidas valmistuda Venemaa mõjutustegevuseks (1) Merle Jääger: kas uus on ikka parem kui vana? (11) Juhtkiri: räpane teeb räpaseks (3) Edasi 1989. aastal: jäätis! Ott Järvela: mul on siiralt ükskõik Kultuur Siilikesed kössitavad lumes «Meie geopoliitilises ruumis pole patsifismist abi» Viimane võimalus väärikalt ... Koljat vs. Taavet ehk «Sõda 2023» (3) Sport Arvustus: läbi allasurutud pisarate Wimbledoni peaväljakule Tervis Psühholoog: teadvelolek pole siiski vastus kõigile probleemidele Tartu Tartu turg lasi pahameelt põhjustanud letid ümber ehitada (2) Vastukaja: naabervalla ründamine oli kohatu ja eksitav Haiguspuhang varjupaigas ei lase kassipoegadele kodu pakkuda Moskva neiud nostalgitsevad kalendris Tartu vanade poodidega Salakaubavedajate nutikus paneb tollitöötajaid proovile Kuulmisnõustaja Heli Veide: ma olen olemas, palun tulge! Tibor Navracsics: Euroopa hariduse Achilleuse kand on kehvad põhioskused Suur riigiamet sihib väheste parkimiskohtadega maavalitsuse maja (2) Mall Saul: Riigi eesmärk pole kultuuriautonoomia kaotada Suusalaat ootab kasutatud varustust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu turg lasi pahameelt põhjustanud letid ümber ehitada

2 min lugemist
Eile turuhoones värskeid ja hapendatud köögivilju müünud Malle Vääril polnud põhjust enam nuriseda. Tema letis, mis oli seni turul üks laiemaid, on nüüd sisselõige, tänu millele pääseb ta ka kaugemal olevale kaubale ligi. FOTO: Sille Annuk

Eile turuhoones Kalda talu letis köögivilju, hapukurki ja -kapsast müünud Malle Väär oli rahul: nüüd saab ta ka kõige kaugemast anumast hapukurgi ja porgandi kätte, nii et ümber leti jalutamisel on lõpp.

Tartu turu tegevjuht Ivo Tombak kinnitas, et uhiuued letid, mille liigne sügavus müüjate meele mõruks tegi, on ümber ehitatud. Mõnes kohas on leti sisse tehtud nii-öelda hambad, nii et müüja pääseb kaugemal olevale kaubale lähemale ja ulatub ka kliendilt raha võtma.

Peauksest tulles paremale jäävas kaubasaares tehti aga lettidesse üks vahekoht juurde. Nimelt oli seal varem suure saare peale vaid üks ava, kust kõik seal tegutsenud müüjad välja pääsesid.

Eile Muhu leiva letis müüjaametis olnud ASi Eesti Vili ostu-müügijuht Karin Juuse kirjeldas, et seni pidi nende letis olema tööl korraga kaks inimest: üks leti ees, teine leti taga, sest müüjal polnud võimalik kiirelt edasi-tagasi liikuda.

Karin Juuse kiitis turukottide toetamiseks leti ette pandud pikka lauda. FOTO: Sille Annuk

Nüüd on just Muhu leiva leti ääres uus vahekoht, nii et üks inimene saab müümisega hakkama. Juuse kiitis ka, et leti ette on pandud pikk laud, millele ostja saab oma turukotte toetada, kuni rahakotist raha otsib või ostetud leiba kotti paneb.

Köögiviljalettide taga kiitsid müüjad, et nüüd on neil selja taga ka kraanikauss, kus käsi pesta, lisaks seinas riiulid, millel kaupa eksponeerida.

Ivo Tombaku sõnul ei kulutanud turg ümberkorraldusteks sentigi. Kuna turuhoone mööbel jõudis Tallinnast Tartusse hilinemisega, vahetult enne uuenenud maja avamist, sõlmis turg mööblitootjaga kokkuleppe.

«Saime niimoodi kaubale, et mööblitootja tegi ümberkorraldused omal jõul ära. Seal materjalikulu ei olnud, oli vaid töökulu,» lisas ta.

Müüjad, kelle lettidesse tehti sisselõiked, ei pea enam kauba kättesaamiseks seisma ka astmelaudade peal. «Osa veel kasutab seal omi astmeid, meie ei ole ise astmeid teinud,» sõnas Tombak.

Köögiviljalettide müüjad on rahul seinariiulitega, millel kaupa eksponeerida. FOTO: Sille Annuk
Seotud lood
13.11.2017 15.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto