R, 8.12.2023

Korruptsioon püsib omavalitsustes visalt

Johannes Voltri
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
TLMPM03: KORRUPTSIOONIKURITEGUDE BÜROO, MATI OMBLER JA INDREK TIBAR :TALLINN, EESTI, 27MAY14
Korruptsioonikuritetgude büroo. Mati Ombler (heledas pintsakus, prillidega, pildil) KKP korruptsioonikuridegude büroo juht ja Indrek Tibar Keskkriminaalpolitsei juht. 
lt/Foto LIIS TREIMANN/POSTIMEES
TLMPM03: KORRUPTSIOONIKURITEGUDE BÜROO, MATI OMBLER JA INDREK TIBAR :TALLINN, EESTI, 27MAY14 Korruptsioonikuritetgude büroo. Mati Ombler (heledas pintsakus, prillidega, pildil) KKP korruptsioonikuridegude büroo juht ja Indrek Tibar Keskkriminaalpolitsei juht. lt/Foto LIIS TREIMANN/POSTIMEES Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

​Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri hinnangul pole Eesti omavalitsused seni pidanud vajalikuks korrektse ja läbipaistva juhtimise teemat piisavalt tähtsustada.

Tema sõnade kinnituseks on viimasel ajal järjepanu päevavalgele tulnud valla- ja linnavalitsustega seotud korruptsioonijuhtumid. Näiteks tuli läinud kolmapäeval avalikuks, et mõni päev varem kohtu esimeses astmes korruptsioonis süüdi mõistetud Tartu valla pikaaegse juhi Aivar Soobi kohale on kerkinud juba uus kahtlustus. Lisaks tõi novembri esimene nädal uudise Viljandimaalt, kus endine Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo mõisteti korruptsioonitegude eest reaalselt vangi.

- Kas Eesti valla- ja linnavalitsustes on viimasel ajal hakatud korruptsiooniga seotud ohte paremini tajuma?

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles