Sisukord
Tennis
Postimees
14.11.2017
Eesti Kilekotiraha uurimine määrib plekitut Pevkurit (20) Traktoriroolis hukkunud poja isa karistati üldkasuliku tööga Korruptsioon püsib omavalitsustes visalt Eesti kortermaju gaasiplahvatus rängalt ei kahjustaks Uuel aastal muutub hambaproteeside hüvitamise kord (1) Majandus Pensionifondide troonile trügib uus valitseja (3) Välismaa Mida tähendab Soome ja Venemaa vahel loodud otseliin? Liibanoni peaministri seiklused võivad lõppeda sõjaga Katalaani aktivistid külastasid Assange'i Endine Poola luurejuht peab Katalooniat heaks õppetunniks Waiapid leiavad pidutsemiseks alati põhjuse (1) Iseseisvuslaste teed läksid lahku Arvamus Jarmo Mäkelä: kõva kära Soomes – kuidas valmistuda Venemaa mõjutustegevuseks (1) Merle Jääger: kas uus on ikka parem kui vana? (11) Juhtkiri: räpane teeb räpaseks (3) Edasi 1989. aastal: jäätis! Ott Järvela: mul on siiralt ükskõik Kultuur Siilikesed kössitavad lumes «Meie geopoliitilises ruumis pole patsifismist abi» Viimane võimalus väärikalt ... Koljat vs. Taavet ehk «Sõda 2023» (3) Sport Arvustus: läbi allasurutud pisarate Wimbledoni peaväljakule Tervis Psühholoog: teadvelolek pole siiski vastus kõigile probleemidele Tartu Tartu turg lasi pahameelt põhjustanud letid ümber ehitada (2) Vastukaja: naabervalla ründamine oli kohatu ja eksitav Haiguspuhang varjupaigas ei lase kassipoegadele kodu pakkuda Moskva neiud nostalgitsevad kalendris Tartu vanade poodidega Salakaubavedajate nutikus paneb tollitöötajaid proovile Kuulmisnõustaja Heli Veide: ma olen olemas, palun tulge! Tibor Navracsics: Euroopa hariduse Achilleuse kand on kehvad põhioskused Suur riigiamet sihib väheste parkimiskohtadega maavalitsuse maja (2) Mall Saul: Riigi eesmärk pole kultuuriautonoomia kaotada Suusalaat ootab kasutatud varustust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvustus: läbi allasurutud pisarate Wimbledoni peaväljakule

3 min lugemist
Kaia Kanepi esitleb oma elulooraamatut, Tallinn, 13.11.2017 FOTO: KONSTANTIN SEDNEV/POSTIMEES FOTO: Konstantin Sednev/PM/Scanpix Baltics

«Ah sellepärast ta siis vahel nii arusaamatult külm ongi,» mõtlesin Kaia Kanepi biograafiat «Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel» lugedes rohkem kui paaril korral. Iga lehekülje avanedes kangastub lugeja ette võitlusi täis maailm, mis tennisisti üha rohkem endasse sulguma pani ning kaitsemehhanismi täistuuridel käivitas. Avameelne, ent uskumatult inimlik raamat paneb Kanepile kaasa tundma, aga on ka külmaks dušiks mõnele vatitupsu sees kasvanud lapsele, kes arvab, et võitmiseks peab olema palju raha. Järjekordne lugu, kus tippu saab rühkida vaid eneseusuga, millele visatakse kaikaid kodaratesse rohkem kui üks kord, peaks inspireerima ka spordikauget inimest. 

Tellijale Tellijale

Kui tippsportlased peavad treeningute hõlbustamiseks treeningpäevikut, siis Kanepile on päevik hoopiski teise tähtsusega. Ta leiabki toetust nõnda lihtsast kohast kui paber ja pastakas. Kohati tunduvad tema märkmed allasurutu päevaraamatuna, ent ta möönab, et «päevik ei reeda».

See on tema ustav sõber, kellega saab rääkida turniiridel, kui ta on emaigatsusest lõhkemas. Siia saab kirjutada palveid ning eneseusukirju. Siin saab pidada lahinguid kaaluteemadel («Fucking kaalu ümber on kogu mu mõttemaailm») ning lubada endale, et «olümpiamängudeks kaalun seitsekümmend viis kilogrammi.»

13.11.2017 15.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto