Creţu ja Rikbergi elu Venemaal: staarid usaldavad, distsipliin on paigas

Gheorghe Cretu ja Alar Rikberg Belgorodis kohalike vaatamisväärsustega tutvumas. FOTO: Erakogu

Eesti koondise peatreener Gheorghe Creţu (49) ja tema lähim abiline, statistik Alar Rikberg (36) naudivad neil päevil tööd võrkpallimaailma tippude hulka kuuluvas Belgorodi Belogorjes. Nagu selgub, leidis duo tee idanaabrite juurde, kus elatakse ja mängitakse võrkpalligi teistmoodi, kui läänemaailmas harjunud oleme, tänu kevadisele Eesti-Venemaa MM-valikmatšile.

Tellijale Tellijale

Belgorod on alustanud hooaega üheksa võiduga, ainus kaotus saadi maailma parimalt klubilt Kaasani Zeniidilt. «Seni kuni võidad mänge, pole treeneritel meeskonnale asetatud ootusi ja pingeid tunda,» tõdeb Rikberg. «Küll aga peavad Venemaal mängijad väga tugeva närvikavaga olema. Klubijuhid võivad isegi pärast 3:0 võidumängu tulla norima, et miks ta näiteks kümnest rünnakust ainult viis maha lõi.»

Rikberg, kelle rolli Eesti koondise viimaste aastate edus on võimatu ülehinnata, oli tegelikult suvel otsustanud, et jätab võrkpalli sinnapaika ja keerab elus täiesti uue lehekülje. «Olen ju kõrvalt näinud, mis selliste peredega tihti juhtub, kus mängija või treener kogu aasta omaste juurest eemal on. Ma ei tahtnud kontakti oma pere, sugulaste ja sõpradega kaotada,» selgitab ta toonase otsuse tagamaid.

14.11.2017 16.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto