Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus

1 min lugemist
Brežnevi matus. FOTO: Internet.

Enam ei ole meiega Leonid Iljitš Brežnevit. Minu ja iga vanemuislase südames kutsus see kurb teade esile sügava valutunde. Elust on läinud isiksus, kelle panus meie riigi ajalukku, tema rahvaste sõpruse ja kultuuri arengusse on tohutu.

Selgesti on meeles Kommunistliku Partei XXVI kongress – mul oli õnn osa võtta sellest ajaloolisest foorumist. Millise tähelepanuga kuulasime meie, delegaadid, L. I. Brežnevi iga sõna. Kongress andis peasuunad ka Nõukogudemaa kultuuri ja kunsti edendamiseks. Meie, nõukogude kunstitöötajad, oleme alati tundnud, millist tähelepanu ta osutas rahvusliku kunsti arengule.

Hiljuti oli meie Vanemuise kollektiiv Moskvas, kus võtsime osa Nõukogude Liidu moodustamise 60. aastapäevale pühendatud teatrifestivalist. Meie suure paljurahvuselise kodumaa õitsengus ja rahvusvahelises autoriteedis on Leonid Iljitš Brežnevi elutöö. Globaalse tähtsusega on tema tegevus rahuvõitlejana. Mälestus temast jääb iga nõukogude inimese südamesse.

KAAREL IRD, NSV Liidu rahvakunstnik, Vanemuise teatri direktor-peanäitejuht

16.11.1982

Seotud lood
15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto