Sisukord
Maailm
Tänane leht
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

USA ja Venemaa vahel algas meediasõda

4 min lugemist
RT Moskva toimetus. USA ja Venemaa vahel on puhkenud ulatuslik meediasõda. FOTO: Iliya Pitalev/Sputnik/Scanpix

Esmaspäeval registreeris Kremli propagandakanal RT end Ühendriikides pärast pikki arutlusi ja oletusi välisagendina. Eile selgus ka Venemaa esimene vastusamm: Moskva kavatseb vastata Washingtonile samaga ja võib USA väljaanded välisagentideks kuulutada. 

Tellijale Tellijale

Lugu sai alguse jaanuaris, mil USA luureagentuurid teatasid raportis, et RT ja Sputnik on Venemaa riigi juhitavad propagandakanalid. Samuti leiti neil olevat selge seos Kremli mõjutuskampaaniaga, mille käigus sekkuti mullu USA presidendivalimistesse.

Raportis öeldi, et RT Ameerika haru on end positsioneerinud kodumaise kanalina ning tahtlikult varjanud sidemeid Venemaa valitsusega, aga sellest hoolimata mõjutab ja jälgib Kreml otseselt RT programmi, palgates inimesi, kes edastaksid Venemaa strateegilist sõnumit oma ideoloogiliste vaadete kaudu.

15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto