Sisukord
Majandus
Tänane leht
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses

4 min lugemist

Loodus tühja kohta ei salli – Soome mobiilitööstuse hiilgeaegadel kogutud tarkused ja oskused on saanud uue väljundi ning rahvusliku brändi edendamise asemel suunatakse maailmatasemel teadustöö nüüd Hiina mobiilitööstuse arendamisse.

Tellijale Tellijale

Õigupoolest on välja kujunenud kummaline olukord, mille põhjus on tänu tehnoloogiale järjest väiksemaks muutuv maailm. Soomlaste Nokia on teatavasti pärast eksirännakuid läbi teinud taassünni, kuid seadet toodetakse Hiinas.

Hiinlastel on aga oma maailma absoluutsesse tippu kuuluvad brändid, nagu Huawei, Oneplus, Xiaomi Oppo, Coolpad, ning nende arendamiseks on loodud keskusi üle maailma – kogu maailma tarkus tuleb ju kokku koguda ja kõike lihtsalt pole võimalik oma kodumaal kõige paremini teha.

15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto