E, 23.05.2022

Reisikülje lühiuudised

Reisile.ee
Reisikülje lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

TripAdvisor võtab ahistajad luubi alla

Tuntud veebisait TripAdvisor lisab ahistamissüüdistuse saanud asutustele kolmeks kuuks juurde äratuntava märgi, et pöörata tähelepanu reisitööstuses toimuvatele ahistamis- ja ärakasutamisjuhtumitele. Märk läheb külge majutusasutustele, mille kohta käivates arvustustes on mainitud seksuaalset ahistamist, ning ka neile asutustele, mille kohta on ilmunud ahistamisskandaalide või muude tõsiste probleemidega seotud uudiseid, vahendas Independent. TripAdvisori esindaja sõnul ei ole märgid mõeldud karistusena, vaid külastajate teavitamiseks.

Eestlased reisivad massiliselt Egiptusesse

Välisministeeriumi riikide reisiinfo lehel Reisi Targalt soovitatakse endiselt Egiptusesse reisimist vältida. Sellegipoolest on paljud eestlased valmis riskima ja puhkuse sihtkohaks valitakse just Egiptus. Reisibüroode Go Travel ja CWT Estonia esindajate sõnul on Egiptuse populaarsuse taga soodne hind. Näiteks saab mõlema büroo puhul kõige soodsamalt nädalase puhkuse Egiptusesse koos toitlustusega kätte ligi 400 euroga. Samal ajal peaks teisena kõige soodsamasse paika Kanaaridele minekuks välja käima vähemalt 450 eurot ning selles hinnas ei oleks mitte ühtegi toidukorda.

Seitse olulist reisireeglit

Travel Triangle tuletab meelde kõige tähtsamad etiketireeglid, mida reisides silmas pidada.

Ära tüüta kaasreisijaid. Olgu see lennu-, auto-, bussi- või rongireis, mitte kellelegi ei meeldi kaassõitja, kes on vali, tüütu, pealetükkiv ja lärmakas.

Ütle tere. Kui rändad võõrasse kultuuriruumi, siis on väga oluline, et teeksid enne selgeks, kuidas on seal viisakas tervitada.

Tunne kultuurilist etiketti. Pole vahet, kus oled, kui sa oled turist, pead alati järgima kultuuriruumi etiketireegleid.

Uuri välja, kuidas jootraha jätta. On väga oluline, et tead, kuidas on kombeks jootraha anda riigis, mida külastad.

Riietu etiketikohaselt. Igas riigis on kombed, mille järgi mehed ja naised riides käivad. Ka turistidelt eeldatakse samade nõuete täitmist.

Uuri pildistamise kohta. On palju kohti, mida ei tohi tegelikult pildistada. Ka kohalikke inimesi pildistades küsi selleks alati luba.

Mõtle läbi, mida räägid. Leidub palju riike, kus vägisõnade tarvitamine on keelatud. Samuti on hea mõte selgeks õppida mõni väljend seal räägitavas keeles.

Miks on lennujaamades vaibad maas?

Enamikus lennujaamades on paljud alad kaetud vaipadega. Loogiline oleks, et reisiterminalide põrandad oleksid vaipkatteta, sest see teeks põranda korrashoiu lihtsamaks ja muudaks ratastel kohvrite liigutamise hõlpsamaks.

Lennujaamades kasutatakse vaipu hoopis selleks, et reisijad tunneksid end enne lennuki õhkutõusu lõõgastunumalt, vahendas Travel & Leisure. Vaibad tekitavad mugava ja hubase tunde ning inimesed tunnevad end vaipkattega ruumis meeldivamalt.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Reis
Tartu Postimees
Tagasi üles