K, 25.05.2022

HKScan tuli palgatülis välja uute väidetega

Siiri Liiva
, reporter
HKScan tuli palgatülis välja uute väidetega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
HKScani Eesti juht Anne Mere
HKScani Eesti juht Anne Mere Foto: Meelis Meilbaum

Kuigi HKScan Estonia vastas teisipäeva õhtul Rakvere lihatööstuse tapamaja liinitööliste palganõudele, ei tehtud otsest palgapakkumist. Lisaks tuli ettevõte välja väitega, et ajavahemikus 2013–2016 on tapaliini töötajate keskmine palk kasvanud kuus protsenti, kuigi töötajad ise on seni öelnud, et nende palk on viimased kümme aastat paigal seisnud.

«Vastavalt ettevõttes kehtivale palgasüsteemile oleme igal aastal üle vaadanud kõigi HKScani töötajate palgad, sealhulgas Rakvere lihatööstuse tapaliini 25 töötaja palgad. 2013.–2016. aastatel on tapaliini töötajate palgatõus olnud keskmiselt kuus protsenti aastas,» ütles HKScan Estonia juht Anne Mere lihatööstuse kodulehele eile üles pandud palgarääkimiste ülevaates.

Mere sõnul on tapamaja töötajatele makstavad palgad oluliselt kõrgemad nii riiklikust miinimumpalgast kui ka keskmisest palgast. Samuti ütles ettevõtte juht, et vaatab iga aasta üle kõigi ametikohtade palgad ning tänavu tehti seda septembris ja oktoobris. Järgmine palkade ülevaatus toimub HKScanis 2018. aasta kevadel.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Reis
Tartu Postimees
Tagasi üles