Sisukord
Sõbranna
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olge nende meestega ettevaatlikud!

4 min lugemist
Ahistamisskandaali keskpunkt Harvey Weinstein ja tema (varsti endine) abikaasa Georgina Chapman. FOTO: SCANPIX

Viimastel nädalatel on tulnud nii palju teateid kuulsate meeste toime pandud ahistamistest, koguni vägistamistest, et raske on pidada järge, kes on teinud kellele mida ja kui tihti. Arter andis selguse nimel oma parima, et reastada nädala keskpaiga seisuga ahistajad selle järgi, kui paljud on neid süüdistanud. Järgnevas pingereas ei ole arvestatud süüdistuste raskust, sest kõik seni avalikult esitatud süüdistused vajavad alles tõendamist.

300+

James Toback. FOTO: Scanpix

James Toback, 72, USA filmilavastaja ja stsenarist

38 naist, sh näitlejad Julianne Moore, Selma Blair ja Rachel McAdams, süüdistavad teda seksuaalses ahistamises ja ründamises. Los Angeles Timesi kinnitusel on 310 naist teatanud lehele juhtumitest, kus Toback on neid ahistanud või neile ligi tikkunud.

150+

Larry Nassar. FOTO: Scanpix

Larry Nassar, 53, USA võimlemiskoondise arst

Vähemalt poolteistsada naist, enamasti noored sportlased, sh tippvõimlejad Aly Raisman, McKayla Maroney, Jamie Dantzscher ja Jeanette Antolin, süüdistavad teda ravi sildi all seksuaalses väärkohtlemises ja ärakasutamises. Paljud olid juhtumite ajal alaealised.

90+

Harvey Weinstein. FOTO: Scanpix

Harvey Weinstein, 65, USA filmiprodutsent

Rohkem kui 90 naist süüdistavad teda seksuaalses ahistamises ja ründamises, sh 12 naist kokku 18 vägistamiskorras. Süüdistajate seas on näitlejad Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Rose McGowan, Ashley Judd, Daryl Hannah, Kate Beckinsale, Cara Delevingne, Mira Sorvino.

25

John Besh. FOTO: Scanpix

John Besh, USA restoranide omanik ja tippkokk

Veerandsada naist süüdistavad Beshi ning talle kuuluvate restoranide ülemusi ja töötajaid seksuaalses ahistamises.

20

Mark Schwahn. FOTO: AFP / Scanpix

Mark Schwahn, 51, USA teleprodutsent ja stsenarist

Stsenarist Audrey Wauchope süüdistab teda enda ja oma töökaaslase seksuaalses väärkohtlemises. 18 naist, sh näitlejad Hilarie Burton ja Sophia Bush, teatavad ühisavalduses, et Schwahn on ka neile tekitanud ebameeldivusi ja kannatusi.

19

Andrew Kreisberg, 46, USA teleprodutsent ja stsenarist

15 naist ja 4 meest süüdistavad teda seksuaalses ahistamises.

16

Kevin Spacey, 58, USA näitleja

16 meest süüdistavad teda seksuaalses ahistamises ja kallalekippumises sellal, kui nad olid noored. Noorim noist oli juhtumi ajal 14-aastane. Süüdistajate seas on näitlejad Anthony Rapp ja Roberto Cavazos ning filmilavastaja Tony Montana.

12

Chris Savino, 46, USA animaator ja stsenarist

Vähemalt tosin naist süüdistab teda seksuaalses ahistamises ja ligitikkumises ning kohatus käitumises.

12

Mark Halperin. FOTO: Scanpix

Mark Halperin, 52, USA poliitikaajakirjanik ja -analüütik

Pärast seda, kui viis naist süüdistasid teda seksuaalses ligiajamises, andsid veel seitse naist teada, et Halperin on neid seksuaalselt ahistanud ja rünnanud.

9

Brett Ratner, 48, USA meelelahutusärimees, filmiprodutsent ja lavastaja

Endine talendiagentuuri töötaja Melanie Kohler on süüdistanud teda vägistamises. Kaheksa naist, sh näitlejad Olivia Munn, Natasha Henstridge ja Ellen Page, süüdistavad teda seksuaalses väärkohtlemises ja ahistamises.

9

Knight Landesman, 67, kunstiajakirja Artforum kirjastaja (USA)

Vähemalt üheksa naist süüdistavad teda käperdamises, seksuaalses ligitikkumises ja ahistamises.

?

Terry Richardson. FOTO: Scanpix

Terry Richardson, 52, USA moefotograaf

Seni täpsustamata arv modelle, sh Rie Rasmussen, Jamie Peck ja Charlotte Waters, süüdistavad teda kohatus seksuaalses käitumises ja noorte naiste ärakasutamises.

7

George H. W. Bush, 93, USA president 1989–1993

Seitse naist, sh mitu näitlejat ja ajakirjanikku, on süüdistanud teda enda sobimatus puudutamises ning siivutu nalja tegemises.

5

Roman Polanski, 84, Prantsuse-Poola filmilavastaja

Viis naist, sh näitelja Charlotte Lewis, süüdistavad teda enda seksuaalses väärkohtlemises alaealisena. Üks neist väidab, et Polanski vägistas ta; ülejäänud süüdistavad teda seksuaalses ründes või vägistamiskatses. Polanski põgenes 1978. aastal USAst Prantsusmaale, kui teda ootas kohtuotsus 13-aastase tüdruku vägistamise asjus.

5

Louis C.K. (Louis Szekely), 50, USA-Mehhiko koomik

Viis naist, noist neli samuti koomikud, süüdistavad teda seksuaalses eneserahuldamises või selle soovi väljendamises nende ees.

4

André Balasz, 60, kuulsate hotellide omanik (USA)

Neli naist, sh näitleja Jason Batemani abikaasa Amanda Anka, süüdistavad teda käperdamises, seksuaalses ahistamises ja ründamises.

4

Andy Dick, 51, USA koomik

Neli inimest tema meeskonnast süüdistavad teda käperdamises ja seksuaalses ligitikkumises.

3

Jeremy Piven, USA näitleja ja produtsent

Modell ja reality-täht Ariane Bellamar ning reklaamitöötaja Tiffany Bacon Scourby süüdistavad teda seksuaalses ahistamises ja ründamises, näitleja Cassidy Freeman aga sobimatus käitumises siis, kui ta oli noor tüdruk.

3

Dan Schoen, 42, USA poliitik, Minnesota osariigi senaator

Kolm naist, sh Minnesota esindajatekohja liige Erin Maye Quade, süüdistavad teda seksuaalses ahistamises.

3

Michael Oreskes, 63, USA avalik-õigusliku ringhäälingu NPR üks juhte

Kolm naist, neist kaks ajakirjanikud, süüdistavad teda seksuaalses ligitikkumises ja ahistamises.

2

Ed Westwick, 30, Inglise-USA telenäitleja

Näitlejad Kristina Cohen ja Aurélie Wynn süüdistavad teda vägistamises.

2

Gary Goddard, 63, USA produtsent

Näitleja Anthony Edwards süüdistab teda seksuaalses kuritarvitamises, kui ta oli 12-aastane, ja oma sõbra vägistamises.

2

Steven Seagal, 65, USA näitleja

Näitlejad Portia de Rossi ja Jenny McCarthy, endine Playboy modell, süüdistavad teda seksuaalses ligitikkumises ja siivututes ettepanekutes. Veel kaks naist on pannud talle süüks kõlbmatut käitumist, sh siivutus riietuses nende ette ilmumist.

2

Ben Affleck, 45, USA näitleja ja lavastaja

Näitleja Hilarie Burton ja meikija Annemarie Tendler on süüdistanud teda seksuaalses käperdamises.

1

David Blaine, 44, USA mustkunstnik. Endine modell Natasha Prince süüdistab teda vägistamises.

Dustin Hoffman, 80, USA näitleja. Endine intern Anna Graham Hunter süüdistab teda käperdamises ja siivutus jutus, kui ta oli 17.

Roy Price, 50, Amazoni üks juhte (USA). Produtsent Isa Hackett süüdistab teda seksuaalses ahistamises.

Richard Dreyfuss, 70, USA näitleja. Kirjanik Jessica Teich süüdistab teda enesepaljastuses ja seksuaalses ligitikkumises.

Benny Medina, 59, USA muusikaprodutsent ja mänedžer. Näitleja Jason Dottley süüdistab teda vägistamiskatses.

Tom Sizemore, 55, USA näitleja. Süüdistatud võtetel 11-aastase tüdruku käperdamises.

Oliver Stone, 71, USA filmiprodutsent ja lavastaja. Endine Playboy modell Carrie Stevens  süüdistab teda seksuaalses käperdamises.

Sepp Blatter, 81, endine rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA president (Šveits). USA jalgpallur Hope Solo süüdistab teda seksuaalses käperdamises.

Jann Wenner, 71, muusikaajakirja Rolling Stone asutaja. Ajakirjanik Ben Ryan süüdistab teda seksuaalses ligitikkumises ja kohatute ettepanekute tegemises.

Matthew Weiner, USA teleprodutsent ja lavastaja. Võttemeeskonna liige Kater Gordon süüdistab teda kohatus seksuaalses ettepanekus.

George Takei, 80, USA näitleja. Endine modell ja näitleja Scott R. Brunton süüdistab teda seksuaalses ründamises.

Jeffrey Tambor, 73, USA näitleja. Endine assistent Van Barnes süüdistab teda seksuaalses ahistamises.

Tähelepanu: enamik loetelus toodud süüdistusi vajab täiendavat uurimist; kellegi süüdistamine ei tähenda, et süüdistatu on automaatselt süüdi; paljud eespool süüdistatud, kuigi mitte kõik, on nende pihta tehtud süüdistused kuulutanud valeks ja alusetuks.

Allikad: CNN, BBC, Time, The Guardian, US Weekly

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto