E, 26.09.2022

Värske vallavanem juhib korraga kaht omavalitsust

Eili Arula
Värske vallavanem juhib korraga kaht omavalitsust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Aare Olgo
Aare Olgo Foto: MARGE TASUR / Jõgeva linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialist

Eelmisel neljapäeval valis Jõgeva ühendvalla volikogu 16 poolthäälega vallavanemaks endise Jõgeva linnapea ja aasta jagu Laeva vallavanema ametis olnud Aare Olgo (Keskerakond). Olukorra muudab eriliseks tõik, et viimati nimetatud ametis püsib ta esialgu edasi.

«Mul on Laeva vallast võetud puhkus ning minu volitused lõpevad niikuinii kohe, kui suuremaks kasvanud Tartu vallavolikogu uue vallavanema ametisse kinnitab,» selgitas Olgo, kes saatis teate Jõgeva vallavanemaks saamisest eelmisel reedel ka Tartu vallavolikogule.

Haldusreformi käigus ühines Laeva vald koos Tabivere, Tartu ja Piirissaare vallaga Tartu ühendvallaks. Paraku pole uuel Tartu vallal praeguseks paigas isegi mitte vallavalitsuse struktuuri ja palgajuhendit, uuest vallajuhist rääkimata.

Siiski on Tartu vallavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud seda meelt, et Olgo kahe vallajuhi ametikohal viibimine pole eetiline, ning nad on tuleval teisipäeval toimuvaks volikogu istungiks ka vastava eelnõu koostanud.

Seadus lubab

«Ma pole seadust rikkunud, ükski seadus ei keela mul praegu olla Laeva vallavanema ametis ning sealt siis puhkus võtta ja samal ajal saada valitud uueks Jõgeva vallavanemaks,» lisas Olgo.

Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks tõdes samuti, et seadus tekkinud olukorda ei välista. «See on jokk-olukord,» tunnistas. Tema arvates on küsimus pigem eetikas. «Oleme teisipäevaseks volikogu istungiks ka Aare Olgo kohale palunud, et ta saaks siis omi selgitusi anda,» lisas Loks.

Miks Aare Olgo ei edastanud uuele volikogule tagasiastumispalvet? «Aga miks ma pidin seda tegema?» küsis Olgo omakorda. Ta täpsustas, et ei võinud enda vallavanemaks saamises lõpuni kindel olla: «Ma ei saa eeldada, et mind kindla peale valitakse.» 

Teisalt viskas Olgo kivi Tartu vallavolikogu kapsa­aeda. «Uskumatu, et nad pole veel seni suutnud valla­vanemat ära valida. Oleks neil vallavanem paigas, poleks ma enam Laeva vallavanem ning antud teema poleks päevakorda kerkinudki,» ütles ta.

Vallajuht konkursi korras

Üllar Loks tunnistas, et pärast senise vallajuhi Aivar Soobi kohtumenetluse algust on asjad Tartu volikogus venima hakanud. Et Soop kogus Tartu vallas enim hääli, pidi tema vallavanemana tööd jätkama, kuid korruptsioonisüüdistus seda enam ei võimalda.

«Kuulutame homme (täna – toim) välja avaliku konkursi vallavanema leidmiseks. Konkurss kestab vähemalt kaks nädalat, seega enne detsembrit me kindlasti vallajuhti paika ei saa,» täpsustas Loks.

Värske Jõgeva vallavanem Aare Olgo jääb endale kindlaks, et pole seadust rikkunud ning midagi ebaeetilist selles olukorras ei ole. 

«Läksin Laeva vallavanemaks olukorras, kus endine juht lahkus päevapealt, jättes kõik töö ripakile. Mina viisin need projektid seal aastaga lõpule. Süüdistada mind praegu selles, et saan kuskilt teenimatult tasu, on ikka alatu,» sõnas Olgo. Ta pidas kogu teemat pigem Tartu vallavolikogu opositsionääride kiusuks.

Märksõnad
Tagasi üles