Sisukord
Välismaa
Tänane leht
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks

4 min lugemist
Robert ja Grace Mugabe selle aasta oktoobris Zimbabwe võimupartei ZANU-PFi parteiüritusel Harares. FOTO: PHILIMON BULAWAYO/REUTERS/Scanpix

Zimbabwe kauaaegne riigipea Robert Mugabe kuulutas aastaid tagasi, et kavatseb riigi eesotsas püsida kuni 100-aastaseks saamiseni.

Tellijale Tellijale

Eilsed sündmused Aafrika riigis tähendavad aga, et 37 aastat võimul püsinud riigijuhil, kelle valitsust on süüdistatud muu hulgas poliitilises vägivallas, inimõigusrikkumistes ja riigi majanduse lammutamises, jäi oma eesmärgist siiski seitse aastat puudu.

Eile varahommikul hakkasid Hararest saabuma teated, et sõjaväemasinad on blokeerinud pealinnas parlamendi esised teed ning kuulda on olnud plahvatusi ja tulistamist. Peagi saabus selgus, kui Zimbabwe kindralmajor Sibusiso Moyo teatas telepöördumises, et riigis on kontrolli haaranud sõjavägi ning Mugabe koos abikaasa Grace Mugabega on pandud koduaresti.

15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto