Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim

2 min lugemist
Taani koondise ründaja Andreas Cornelius tähistab MM-finaalturniirile jõudmist. FOTO: Paul Faith/AFP/Scanpix

Mitte kunagi varem pole ühel jalgpalli meeste MM-finaalturniiril mänginud kolm Põhjamaade esindust. Järgmisel aastal Venemaal mängib, sest Islandile ja Rootsile lisandus teisipäeva õhtul Dublinis Iirimaa tulemusega 5:1 võitnud Taani.

Tellijale Tellijale

Põhjamaade edu on seda üllatavam, et kahe aasta tagusel EM-finaalturniiril, kuhu jagati valikturniiril 23 pääset, oldi esindatud vaid kahekesi: Island jõudis veerandfinaali, aga Rootsi jäi alagrupis viimaseks. Nüüd oli mängus kõigest 13 finaalturniirikohta, aga Põhjamaad hiilgasid! Milles on põhjus?

Kui Islandi jalgpallifenomenist on seoses nende 2016. aasta eduga rohkesti räägitud – arvukalt sisehalle ja kunstmuruplatse, treenerite koolitus –, siis Rootsi ja Taani edule lõppenud MM-valikturniiril ühist nimetajat otsides jääb sõelale värske lähenemine.

15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto