Sisukord
Eesti
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hanso arvustas kaitseinvesteeringute edasilükkamist

1 min lugemist
Hannes Hanso. FOTO: Mihkel Maripuu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso (SDE) ei mõista, miks on kokkulepitud 20 miljoni euro asemel kaitseinvesteeringute 2018. aasta kavasse märgitud hoopis 10 miljonit eurot. Poliitiku sõnul tulevad sellised muudatused talle kui riigikaitsekomisjoni juhile üllatusena.

Eesti Päevaleht kirjutas 8. novembril, et Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) initsiatiivil muudeti aastateks 2018–2020 plaanitud 60-miljonilises kaitseinvesteeringute programmis kulutuste jaotust seni plaanitud iga-aastaselt 20 miljoni kulutamiselt selliseks, et 2018. aastal oleks kulutatud 10 miljonit, 2019. aastal 30 ja 2020. aastal 20 miljonit eurot.

Endise kaitseministri Hanso sõnul on koalitsioon kokku leppinud, et igal aastal järgmise kolme aasta jooksul suunatakse kaitseinvesteeringuteks 20 miljonit eurot. «IRL on mingil põhjusel (ütlen ausalt, riigikaitsekomisjoni sellest muudatusest mingis vormis ennetavalt ei informeeritud) otsustanud sellest kokkuleppest taganeda,» lausus ta.

Hanso tunnistas, et tal on võimatu sellist rahandusministeeriumi sammu riigikaitsekomisjoni esimehena kaitsta. «Mina kaitseministrina poleks 10 miljoni 2018. aasta plaanidest eemaldamist ja investeeringute edasilükkamist kindlasti toetanud,» sõnas ta.

Teisipäeval esitas opositsioon selleteemalise arupärimise peaminister Jüri Ratasele. Uuritakse, miks kärbib valitsus Eesti kaitsevõimet; kelle algatus seadusemuudatus oli ning miks püüti probleemi varjata, muutes tagantjärele septembrikuist pressiteadet kaitseministeeriumi veebilehel. Opositsiooni pöördumist toetab ka koalitsiooni kuuluv Hanso.

Seevastu rahandusminister Toomas Tõniste (IRL) kinnitas, et kaitseinvesteeringud kasvavad, mitte ei kahane, nagu on väidetud.

«Eelmisel aastal leppis uus koalitsioon IRLi ettepanekul kokku strateegiliste investeeringute raames suunata kolme aasta jooksul täiendavad 60 miljonit eurot kaitsevõimekuse tõstmisesse ja see kokkulepe on jõus,» lisas ta.

Rahandusministri kinnitusel muutub lisanduvate investeeringute jaotus aastate vahel, aga summa ei sõltu liidetavate järjekorrast. Tõniste rõhutas, et IRL on alati seisnud riigikaitsekulutuste suurendamise eest ja seisab kindlalt ka edaspidi.

Seotud lood
14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto